מי שנוהג להשתמש באפליקציות המשרדיות של מיקרוסופט (Microsoft) במכשיר הנייד יוכל בקרוב לעשות זאת בלי להתקין את כולן – כך שהן יותקנו יחדיו בחבילת Office אחת שלמה.

בסוף השבוע שחררה החברה גרסת בטא חדשה של אפליקציית Office למכשירי Android, שלראשונה משלבת בתוכה את Word, Excel ו-PowerPoint המוכרות, כמו גם את Sticky Notes ואת Office Lens.

האפליקציה החדשה תופסת על הטלפון או הטאבלט פחות נפח מהאפליקציות שהיא מיועדת להחליף, אך כוללת את כל מה שיש בהן ומעבר לכך. כך, לדוגמא, היא מאפשרת ליצור ולערוך מסמכי וורד, טבלאות אקסל ומצגות פאוארפוינט כמו האפליקציות הקיימות, לשמור אותן ולטעון אותן מזיכרון המכשיר או מ-OneDrive, וגם לשתף פעולה עם אנשים אחרים ולעבוד איתם על אותו מסמך בו-זמנית.

כאמור, גם אפליקציות הפתקים והסריקה של מיקרוסופט משולבות באפליקציה החדשה, כך שניתן ליצור 'פתקיות דביקות' בתוך מסמכים בלי לעבור אפליקציה, ולסרוק מסמכים פיזיים כדי שיהפכו לקבצים ניתנים לעריכה או למסמכי PDF.

יכולת חשובה נוספת שמופיעה לראשונה באפליקציה המאוחדת היא חתימה על מסמכים בעזרת האצבע, כך שאין יותר צורך להדפיס מסמכים, לחתום, לסרוק ולשלוח חזרה, או להשתמש בתוכנות ייעודיות לחתימה, אלא רק בקשקוש עם האצבע על מסך המגע של הטלפון או הטאבלט.

זו אינה הפעם הראשונה שמיקרוסופט מנסה לאחד את אפליקציות אופיס: ב-Windows Phone הן שולבו במקור במה שנקרא אז Office Hub, ולאחר מכן החלו גם רוכשי מחשבים עם מערכת ההפעלה Windows 8 לקבל אפליקציה דומה שאיפשרה בעיקר פתיחה של מסמכים ופחות עריכה שלהם.

קרא עוד:  גוגל עובדת על הקלטת שיחות באפליקציית החיוג שלה

האפליקציה החדשה אמנם בבטא, אך זמינה להורדה מהחנות של גוגל – אם כי כרגע לא לכל המדינות. בישראל, תצטרכו בינתיים להוריד את קובץ ההתקנה שלה מ-APKMirror.