קינקט למחשב

מיקרוסופט (Microsoft) החליטה להפסיק לייצר את מצלמת ה-Kinect (קינקט) שלה. עם סיום מכירות המלאי הנוכחי, לא ישלחו לחנויות יחידות נוספות ו-Kinect תהפוך לחלק מההיסטוריה.

החברה אמנם לא שחררה הודעה רשימת על הפסקת הייצור של המצלמה, אבל המידע הועבר בראיון שנערך באתר Co.Design עם אלכס קיפמן, מהנדס תוכנה הנחשב ל-'ממציא ה-Kinect' במיקרוסופט, שכיום אחראי על פיתוח משקפי ה-HoloLens, משקפי המציאות הרבודה של החברה.

עד היום נמכרו כ-35 מיליון יחידות Kinect ברחבי העולם, וב-2011 היא אף זכתה בתואר 'הגאדג׳ט הנמכר ביותר' בספר השיאים של גינס (Guinness). בשנים האחרונות העניין בה כאביזר למשחקים דעך, אך מפתחים עצמאיים מצאו לה שימושים מקוריים כמו ממשקי תנועה ייחודיים ואף יצירת חוויות אמנותיות.

לדברי קיפמן, בעוד שהמצלמה עצמה הגיעה כאמור לסוף דרכה, חלק מהטכנולוגיות ששימשו לצורך פיתוחה ישמשו גם את פרויקט HoloLens. גם אפל (Apple) נהנית מפרות פיתוח אלו בעקבות רכישת פריים-סנס (PrimeSense) הישראלית, האחראית למעבד הראשי של מצלמת ה-Kinect המקורית: היא הצליחה ליצור מעין גרסה ממוזערת של המצלמה שהיא אחת התכונות העיקריות במכשיר iPhone X החדש, וזו שמאפשרת את מנגנון זיהוי הפנים Face ID.

לא ברור האם מיקרוסופט תאפשר למפתחי משחקים ליצור כותרי Kinect חדשים בעתיד, לאחר סיום המכירות.