ההשקה של Windows 10 Fall Creators Update, העדכון הגדול עבור מערכת ההפעלה של מיקרוסופט (Microsoft), תתחיל מחר אם לא יהיו הפתעות. בינתיים החברה כבר התחילה לעבוד על העדכון הגדול הבא שבינתיים מכונה Restone 4. החברה כבר התחילה השבוע להפיץ מהדורה חדשה של המערכת, Build 17017, למשתתפים במעגל המהיר בתוכנית Windows Insiders והיא כבר מציגה שני שינויים מרכזיים.

אחד השינויים המרכזיים מתייחס לטיפול ביישומים שעולים עם אתחול המחשב. הכוונה היא ליישומים שוכני זיכרון, בדרך כלל, כמו למשל התפריט של שירות המשחקים Steam, היישום שאחראי למעקב אחר המדפסת, היישומון שמאפשר לגשת ישירות לתיבת האחסון ב-Dropbox ועוד. במיקרוסופט מתכוונים להוסיף תפריט חדש ביישום ההגדרות הראשי של Windows 10 שייועד אך ורק לטיפול בנושא הזה.

המטרה היא להקל על המשתמשים לקבוע אלו יישומים יעלו עם המערכת ואלו לא, וגם לשפר עוד יותר את המהלך בו החברה רוצה לאחד את כל מה שקשור להגדרות המחשב במקום יחיד. התצוגה הגרפית אמנם השתנתה, אך היישום בפועל זהה למה שקיים כיום, רק, כאמור, עם גישה נוחה יותר.

נכון להיום כדי לשנות את ההגדרות של היישומים המורצים באתחול צריך לבצע לחיצה ימנית על הצלמית של Windows, לבחור בתפריט את מנהל המשימות – או ללחוץ על Ctrl+Alt+Delete ולבחור במנהל המשימות בתפריט, לגשת ללשונית 'אתחול' ושם לבצע לחיצה ימנית על כל יישום שמופיע כדי לקבוע האם יעלה או לא באתחול הבא. קצת מסובך.

קרא עוד:  אפשר לפרוץ למחשב שלכם דרך Internet Explorer גם אם אתם לא משתמשים בו

וגם Cortana מקבלת מקצה שינויים

השינוי הראשון שמציעה המהדורה החדשה בקשר ל-Cortana (קורטנה), המסייעת הדיגיטלית של Windows 10, הוא העברת כל התכנים הפרו-אקטיביים ל-'מרכז הפעולות' בלבד. עד עתה תכנים אלו הוצגו במקביל ב-Cortana ובמרכז הפעולות, ולפי מיקרוסופט היא קיבלה משוב שהדבר קצת בלבל את המשתמשים. לאחר השינוי כל מה שמסייעת חושבת שכדאי למשתמש לבצע/לעשות/להפעיל יוצג במרכז הפעולות. Cortana עצמה תוקדש לשימושיות: מטיפים, דרך לימוד, ועד חידוד יכולות החיפוש.

שינוי נוסף מכנה מיקרוסופט בשם Cortana Collections. אם תרצו מדובר במעין 'רשימת קריאה' משוכללת שזמינה בינתיים לתושבי ארצות הברית בלבד, והיא תאפשר ליצור קבוצות של דברים מעניינים במספר קטגוריות כמו ספרים, מסעדות, מתכונים. הסייעת תשתמש בלימוד מכונה כדי ללמוד טוב יותר מה להציע למשתמשים לכלול בקבוצות העניין שלהם, ואלו יהיו נגישות לבחירה קלה בתפריט.