כמו בכל שנה, גם מיקרוסופט (Microsoft) משתמשת בתערוכת E3 כדי לספק הצצה ויותר אל המשחקים החדשים שלה. אתמול בלילה היה זה פיל ספנסר, מנהל חטיבת ה-Xbox במיקרוסופט, שפתח את האירוע של החברה והציג את המשחקים הצפויים לקונסולה ולמחשבים מבוססי חלונות, כאשר ברקע נשמעות ביקורות לפיהן רשימת המשחקים הבלעדיים של מיקרוסופט דלה לעומת זו של סוני (Sony).

Crackdown 3

אחד המשחקים מעוררי הציפייה ל-Xbox One. תאריך השקתו המקורי היה אי שם ב-2016 ומאז הוא נדחה מספר פעמים. הדחייה האחרונה התרחשה בשבוע שעבר ונכון לרגע זה, ללא דחיות נוספות, המשחק יצא בפברואר 2019. באירוע שלה חשפה מיקרוסופט קדימון חדש בו מוצגת הדמות טרי קרוז, בצעד שאופייני למשחק, יורה בדברים, צועק ויוצר הרס. בעת השקתו, המשחק יהיה זמין לבעלי מנוי Xbox Game Pass בחינם.

https://www.youtube.com/watch?v=YC4oty9jnMU

The Division 2

קדימון חדש שהוצג באירוע של מיקרוסופט חושף שהמשחק השני בסדרה יתרחש בוושינגטון, בירת ארצות הברית, כאשר אמריקה נמצאת בתחילת התמוטטות ומלחמת אזרחים עומדת בפתח. הקדימון הציג יותר פרטים אודות הסיפור שאופף את המשחק ופחות קטעי משחקיות, אם כי ניתן להניח שאת זה אפשר יהיה לראות באירוע של המפיצה יוביסופט (Ubisoft). המשחק ישוחרר ב-15 במרץ 2019.

Forza Horizon 4

המשחק היחיד בתחום המירוצים שהוצג הוא Forza Horizon 4, שלוקח את פסטיבל הוריזון לממלכה המאוחדת, לאחר שכבר שרף מסלולים בארצות הברית, אירופה ואוסטרליה. אחת מגולות הכותרת של המשחק הוא מנגנון מזג אוויר שמגיע לרמה חדשה – עונות השנה ישתנו במהלך המשחק וההשפעה תהיה ניכרת מבחינה ויזואלית וגם מבחינת משחקיות. נהגים בהם השחקנים ייפגשו ברחבי המפה יהיו אמיתיים, כאשר ניתן יהיה ליצור איתם קשר באמצעות מנגנון שיחה מהיר ששולב במשחק והוצג על הבמה. המשחק ירוץ ב-60 פריימים לשנייה, אם כי לא ברור אם רק ב-Xbox One X או גם בדגמים הישנים יותר. Forza Horizon 4 יהיה זמין ב-2 באוקטובר כאשר מנויי Xbox Game Pass יוכלו לשחק בו בחינם כבר ביום ההשקה.

קרא עוד:  מיקרוסופט מחזירה את המקלדת הארגונומית

https://www.youtube.com/watch?v=VmQNo8xtcAg

Gears of War 5

המשחק החמישי בסדרה המצליחה והבלעדית של מיקרוסופט, והשני שפותח עבור ה-Xbox One, הוא Gears of War 5, שמספר את סיפורה של קייט דיאז שמופיעה גם במשחקי הסדרה הקודמים, במסעה לחיפוש אחר תשובות לחזיונות שהיא חווה.

משחקים נוספים שהוצגו תחת המותג הם Gears Pop למכשירי iOS ואנדרואיד שמציג את הדמויות כבובות ואת האקשן כחמוד יותר, ו-Gears Tactics, משחק אסטרטגיה שמתרחש כ-12 שנים לפני המשחק הראשון בסדרה. שלושת המשחקים צפויים לצאת במהלך 2019.

Halo Infinite

שלוש שנים עברו מאז Halo 5: Guardians, ובמיקרוסופט החליטו לפתוח את הכנס עם Halo Infinite, אותה כינה ספנסר "ההרפתקה הגדולה ביותר של מאסטר צ'יף". המשחק נבנה באמצעות מנוע Splitstream, והודעה לעיתונות שפורסמה מאוחר יותר מטעם מיקרוסופט מתארת את הסרטון שהוצג כ-"הדגמה למנוע שנותן הצצה לעתיד של Halo, ומוביל את הסדרה בכיוונים חדשים ובלתי צפויים". זה אומר שייתכן ו-Halo Infinite עוד רחוק.

Just Cause 4

ריקו רודריגז חוזר לזרוע הרס ב-Just Cause 4. הקדימון החדש מציג רכבים, מטוסים וסירות, וגם שימוש בחבל ובחליפת הריחוף המוכרים. Just Cause 4 לוקח את ריקו לדרום אמריקה, כאשר תאריך השחרור הוא 4 בדצמבר 2018. המשחק הקודם ששוחרר בשנת 2015 סבל מבעיות טכניות קשות, כך שלא נותר אלא לקוות שההשקה של המשחק הרביעי תהיה חלקה יותר. על המשחק אנו צפויים לשמוע יותר באירוע של סקוור אניקס (Square Enix) שייערך השבוע.

קרא עוד:  גוגל תדליקי את ה-Xbox One שלי

ועוד כמה דברים

מעבר למשחקים שהוצגו לעיל הכריזה מיקרוסופט על משחקים נוספים, ביניהם Captain Spirit, מעין הרפתקה צידית ל-Devil May Cry V, Life is Strange שבוים בידי הידאקי איטסונו שביים את המשחק השלישי בסדרה, Dying Light 2, Fallout 76, Kingdom Hearts 3, ועוד. כמו כן היא הכריזה על עדכונים ושיפורים למשחקים השונים, כגון מפה חדשה ל-PUBG, שתי חבילות הרחבה של Sea of Thieves שיגיעו ביולי ובספטמבר, ול-Cuphead תתווסף דמות חדשה, ואוייבים ובוסים חדשים למי שמרגיש שהמשחק כבר לא ממש מעניין.

התייחסות נוספת הייתה לשירות המשחקים Xbox Game Pass של מיקרוסופט, עליו כתבנו שהוא טוב מבחינה רעיונית, אך כמות המשחקים המוצעת קטנה. נראה שבמיקרוסופט לקחו לתשומת ליבם את הביקורות והחברה הכריזה על הוספת כותרים איכותיים לשירות: The Division, The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited ו-Fallout 4 זמינים כבר עכשיו. Halo: Master Chief Collection יגיע בהמשך השנה. החברה גם הודיעה שתוסיף כותרים לשירות מיום השקתם, כאשר Forza Horizon 4 ו-Crackdown 3 יהיו הראשונים.