מיקרוסופט (Microsoft) אמנם דורכת במקום בכל הנוגע לנתח שוק של ניידים מבוססי חלונות ולא מצליחה באמת להתחרות במערכות הפעלה אחרות, אבל המוצרים שלה עדיין פופולריים. לכן, ככל הנראה, החליטה החברה שאם היא לא מוכרת מספיק מכשירים, היא יכולה לפחות להגדיל את תפוצת השירותים שלה.

החברה חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם היצרנית הסינית שאומי (Xiaomi), שלפיו החל מחודש ספטמבר הקרוב יגיעו מכשירי החברה עם תוכנות אופיס וסקייפ מותקנות באופן מובנה על גבי מערכת ההפעלה אנדרואיד. זה כולל, כמובן, את הדגמים הפופולריים ביותר של שאומי, בהם ה-Mi 5, Mi Max, Mi 4s, Redmi Note 3 וה-Redmi 3, שיכילו את התוכנות וורד, אקסל, פאוור פוינט, אאוטלוק, OneDrive ועוד.

המהלך הוא כחלק מהסכם מסגרת בין השניים, בו קנתה שאומי כ-1,500 פטנטים של חברת מיקרוסופט, זאת כדי שתוכל להשתמש בהם בפיתוח מכשיריה לקראת כניסה מתוכננת לשוק בארה"ב ולמנוע את תביעות הפטנטים שראינו בשנים האחרונות. למעשה, מיקרוסופט היא עדיין אחת המרוויחות ממכירות של מכשירי אנדרואיד רק בזכות הפטנטים שברשותה.

עד כה, מיקרוסופט ניסתה לשדר קשר הדוק בין מערכת חלונות לחבילת האופיס, אולם נדמה כי החברה וויתרה על כך והשיתוף פעולה הזה ממחיש עד כמה. גורמים מעריכים שעקב חילופי תפקידים בצמרת מיקרוסופט, החברה מנסה כעת לשלב את מוצריה חזק יותר בשוק הסלולר באמצעות הפלטפורמות המתחרות.