מיקרוסופט הכריזה אמש כי במסגרת קידום מכירות שלה היא תציע שדרוג אונליין למערכת ההפעלה העתידית Windows 8 בגרסת ה-Pro ב-$39.99 בלבד. ההצעה הזו תרוץ החל מרגע השקת מערכת ההפעלה החדשה (תאריך השקה רשמי עדיין אין) ותסתיים ב-31 בינואר 2013, אז המערכת תופץ במחיר רגיל. משתמשים יוכלו לרכוש ולבצע את השדרוג ביותר מ-100 מדינות שונות ו-37 שפות, ואנו מניחים שגם ישראל כלולה ביניהן.

לקוחות אשר ירצו לשדרג ל-Windows 8 יוכלו לעשות זאת ישירות דרך אתר החברה, ב-microsoft.com ולהתחיל בהורדת קובץ ההתקנה. מערכות ההפעלה שמהן ניתן יהיה לשדרג יהיו: Win 7, XP, ו-Vista והקבצים והתוכנות שניתן יהיה להעביר בשדרוג הם:

  • Windows 7 – שדרוג מלא
  • Windows  Vista – הגדרות וקבצים אישיים בלבד יישמרו
  • Windows  XP – קבצים אישיים בלבד יישמרו

כמובן שגם ניתן יהיה לבצע התקנה נקייה לגמרי או לאתחל/לפרמט את הדיסק הקשיח לפני ההתקנה, אך בשביל זה יהיה צורך לצרוב את קובץ ההורדה אל דיסק או זיכרון נשלף כלשהו ולבצע את ההתקנה, מיקרוסופט אף מציעה דיסק התקנה למי שאינו מעוניין להוריד ב-$15 כולל משלוח.

החברה אף תאפשר לכלול את תוכנת ה-Windows Media Center בחינם יחד עם Windows 8 והיא מציעה תומכת וירטואלית בשדרוג שתספק סיוע בכל שלב בתהליך, כדי לעזור ללקוחות לרכוש את המערכת ולבצע את השדרוג בהצלחה. העוזרת תבדוק אם המחשב שברשותו של הרוכש תואם עבור Windows 8, ותספק דו"ח תאימות מפורט ומידע לגבי אילו דברים דורשים טיפול לפני או אחרי השדרוג.

קרא עוד:  עכשיו זה רשמי: אפשר לנתק התקני USB מהמחשב גם ללא שליפה בטוחה

לבסוף, עבור אלו שאינם מעוניינים בשדרוג מקוון, תציע החברה עותק DVD של מערכת ההפעלה ב-$69.99 שהיה זמין בחנויות במהלך תקופת המבצע של מיקרוסופט .