מיקרוסופט (Microsoft) ממשיכה להקשיח עמדות בכל הקשור לגרסאות קודמות: החברה הודיעה כי בעלי מעבדי הדור השישי של אינטל (Skylake) המשתמשים ב-Windows 7 או 8.1, נדרשים לעבור ל-Windows 10 עד יולי 2017 שכן לאחר תאריך זה מיקרוסופט תפסיק לשחרר עדכונים לבעלי מעבדים חדשים.

בעוד הצעד כנראה לא ישפיע על הצרכנים הפרטיים שכן רוב הרוכשים של מחשבים חדשים יתקינו ממילא את הגרסה האחרונה של חלונות, דווקא הלקוחות העסקיים ממשיכים וכנראה ימשיכו לשנמך לגרסאות קודמות של חלונות. למעשה, בשוק העסקי עדיין משתמשים ב-Windows XP בשל שימוש בהתקנים או יישומים ישנים שאין להם תחליף, כך שבמידה וידרשו לעדכן חומרה ולהישאר עם מערכת הפעלה ישנה – עדכוני אבטחה או תמיכה ביכולות של מעבדים חדשים לא יתמכו ולא יפעלו במקרה הטוב, או שהמערכת לא תתפקד כראוי במקרה הרע.

מיקרוסופט סיפקה רשימה של מחשבים שלא יתמכו כל עוד לא ישודרגו לגרסה האחרונה כמו Dell XPS 13, HP EliteBook Folio, HP EliteBook 1040 G3, Lenovo ThinkPad T460s, Lenovo ThinkPad X1 Carbon, Dell Latitude 12 ו-Dell Latitude 13 7000. כמו גם מעבדי “Bristol Ridge” של AMD ו-Snapdragon 820 נדרשים להשתמש ב-Windows 10.

השינוי במדיניות העדכונים שנוקטת מיקרוסופט מאז הושקה מערכת ההפעלה החדשה בחודש אוגוסט, מאפשר לה להניע את השוק קדימה ולומר לכולם כי יש רק גרסת חלונות אחת ולא יותר. בעוד יצרניות החומרה וודאי מאושרות מהצעד, סביר כי דווקא מיקרוסופט יכולה להיפגע מכך שכן החברות העסקיות הסתמכו על מודל התמיכה ארוך טווח של מערכות הפעלה ישנות, דבר המאפשר להם לייצר פתרונות ויישומים לאורך זמן ומשלא כך הדבר ייתכן כי יחפשו פתרונות נוספים בשוק.