לאחר שנרמז על כותר חדש לחלוטין של Minecraft, מיקרוסופט (Microsoft) חשפה את Minecraft Earth – גרסת מציאות רבודה של כותר היצירה הפופולרי המיועדת למכשירים ניידים. הכותר החדש יאפשר לשחקנים לאסוף משאבים, לבנות מבנים ולצאת להרפתקה עם חברים והכל ביקום הקובייתי של Minecraft.

בדומה ל-Pokémon GO, גם Minecraft Earth הוא משחק מציאות רבודה מבוסס מיקום, כשהוא עושה שימוש בנתוני המיפוי של OpenStreetMap ו-Azure, שירות הענן של מיקרוסופט, בכדי למפות את העולם האמיתי ולהניח בכל פינת רחוב עצמים, דמויות ומבנים מהיקום של Minecraft.

את אלו ניתן לאסוף וזאת בכדי להשתמש בהם במצב היצירה הנפרד. מצב המאפשר לשחקן אחד או יותר ליצור מבנים או סצינות בקנה מידה קטן בתוך הבית על גבי משטח שטוח ואז להניח אותם בעולם האמיתי בקנה מידה מלא.

מעבר ליצירות שיהיו מפוזרות בעולם האמיתי, שחקנים יוכלו למצוא 'הרפתקאות', פיסות קטנות של עולמות Minecraft עם אתגר מרכזי, אשר מזכה את השחקנים המשתתפים במשאבים נדירים יותר.

ל-Minecraft Earth אין עדיין תאריך יציאה אך החברה צפוייה לקיים בדיקת בטא מוגבלת אליה ניתן להירשם כבר עתה. הבטא צפוייה להתקיים בחודשי הקיץ עבור מכשיירם מבוססי אנדרואיד (Android) מגרסה 7 ומעלה או iOS מגרסה 10 ומעלה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.