מיקרוסופט (Microsoft) לא מרבה להשיק מכשירים בתקופה האחרונה, לכן כל מכשיר חדש זוכה לתשומת לב מירבית. האחרון בחבורה, Lumia 640 XL, הפאבלט שהוכרז בתערוכת הסלולאר בברצלונה בתחילת חודש מרץ יחל להימכר בסוף החודש בארצות הברית. הפאבלט, האח הגדול של ה-Lumia 640, יימכר על ידי רשת AT&T באופן בלעדי, לפחות בכל מה שקשור לספקיות הסלולר במדינה, החל מה-26 ביוני, באופן מקוון וגם בחנויות החברה תמורת 300 דולרים ללא חוזה.

למיקרוסופט סיבה עוד יותר גדולה לחגיגה, שכן ה-640 XL הוא המכשיר הגדול ביותר שהוציא עד החברה מתחת ידיה מאז רכשה את עסקי הטלפוניה מנוקיה (Nokia). הוא מצויד במסך 5.7 אינץ', אך מציע רזולוציה יחסית נמוכה של 720p, במיוחד לאור גודלו של המסך.

ה-640 XL מיועד לשוק הביניים, והמחיר מעיד על כך טוב יותר מכל דבר אחר. התצוגה שלו בהתאם: המערכת על שבב היא Snapdragon 400 מרובעת הליבות שפועלת במהירות 1.2 ג'יגה-הרץ. הוא מגיע עם 1 ג'יגה-בייט זיכרון RAM, 8 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון ואפשרות להרחבה עד 128 ג'יגה-בייט באמצעות כרטיס microSD. כמו כן יקבלו הרוכשים נפח אחסון של 30 ג'יגה-בייט בחינם בשירות הענן של החברה OneDrive. למכשיר מצלמה אחורית עם חיישן 13 מגה-פיקסלים, וקדמית של 5 מגה-פיקסלים. הסוללה היא בנפח עבודה של 3,000mAh.

הוא יימכר ב-200 דולר בחוזה שירות ברשת, וייתכן כי בהמשך הוא יושק גם באירופה.

קרא עוד:  סקירה: Roidmi NEX - מי צריך דייסון?