דיווח חדש טוען כי מיקרוסופט (Microsoft) מתכננת להשיק גרסה זולה יותר של ה-Xbox One כדי להתחרות עם Apple TV, זאת במהלך המחצית השנייה של 2016.

לפי הפרטים, הקונסולה החדשה תהיה קטנה יותר כך שבאופן טבעי לא תוכל לספק לגיימרים הכבדים את רצונם אך כן לספק יכולות של מרכז בידור מתקדם, זאת לצד גישה לחנות Windows Store וממשק ידידותי למשתמש. כמו גם,  היכולות הרבות של קונסולת ה-Xbox כיום אשר מעל מחצית מהרוכשים משתמשים בה להזרמת תכנים, וכפי הנראה על כך מיקרוסופט מסתמכת.

Apple TV לעומת זאת, משמשת מזה שנים כמזרים מדיה זול ופופולרי בארה”ב, אולם רק השנה נוספה לה חנות אפליקציות משלה. מיקרוסופט בעבר השיקה גרסאות מוזלות ל-Xbox שהגיעו לתג מחיר של 199 דולר, כך שאם היא רוצה להתחרות באפל היא תריכה לרדת למחצית מהסכום.

מיקרוסופט אף ניסתה להקטין את הקונסולה עוד ב-2013, אולם בשל מגבלות טכניות התוכנית לא יצאה לפועל ונראה כי הפעם היא תאלץ לוותר על כח העיבוד הרב לטובת מראה סלוני ותג מחיר נמוך במיוחד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.