האם גם מסכי המגע עומדים להיעלם מן העולם? חברת מיקרוסופט (Microsoft) עובדת בימים אלה על טכנולוגיה ניסיונית בשם Pre-Touch שמסירה מהמשוואה את פונקציית המגע בכל הנוגע למסכים. מדובר על חיישנים שמסוגלים לזהות מתי אתם עומדים לגעת בהם, ולהגיב כאילו המגע ממש מתרחש.

משתמשי ה-S-Pen של מכשירי הגלקסי נוט כבר מכירים את הפיצ'ר הזה, הודות ל-Air Command שמאפשר לעט הסטיילוס לרחף מעל אזור מסוים במסך מבלי לגעת בזכוכית. מיקרוסופט, לעומת זאת, תאפשר את הפיצ'ר הזה גם עם אצבעות כף היד ובשילוב זיהוי של אופן האחיזה במכשיר. כך למשל, אם נגן וידאו יזהה שבכוונתכם ללחוץ על כפתור הפליי, הוא יתחיל כבר לנגן את הסרטון אוטומטית. או דפדפן האינטרנט למשל, שיזהה מראש שאתם מרחפים מעל לינק כדי להדגיש אותו או לספק לכם הצצה אליו.

בנוסף, אם האלגוריתם יזהה שהמשתמש מחזיק את המכשיר ביד אחת, לחצני השליטה יותאמו לשימוש באגודל, ואם המכשיר יזהה שמשתמש אוחז אותו בשתי ידיים, יופיעו אופציות נוספות שמתאימות לאצבעות נוספות.

סביר להניח שאופציות נוספות רבות בפיצ'ר החדש יוצגו הודות למפתחי צד ג', וההערכות הן שמיקרוסופט תכלול אותו במכשירי חלונות, ואולי גם אנדרואיד, כבר בשנה או השנתיים הקרובות.