לשמחת משתמשי Windows 10, מיקרוסופט (Microsoft) הודיעה כי היא משנה את הדרך שבה המערכת מעדכנת את עצמה, ותטפל בבעיה אולי הכי מציקה למשתמשים – אתחול המחשב באופן מזדמן ללא שליטת המשתמש.

"שמענו מכם בצורה ברורה שאתם רוצים יותר שליטה על מתי חלונות מתקינה עדכונים", אמר מנכ"ל ניהול המוצר של Windows, "וגם שמענו שאתחולים לא צפויים מפריעים לכם אם הם מתרחשים בזמנים לא טובים". כדי לטפל בבעיה, החל מהעדכון הגדול הבא של חלונות, ה-Creators Update, תוסיף החברה אופציית "השתקה" שתופיע בחלון שמבשר למשתמש כי יש עדכון חדש. לחיצה עליו תאפשר דחייה של התקנת עדכון חדש למשך שלושה ימים, כך שלמשתמש יהיה מספיק זמן לשמור את עבודתו.

לצד הכפתור החדש תינתן גם האפשרות לתזמן את אתחול המחשב לזמן נוח יותר. מיקרוסופט טוענת כי היא בוחנת את השינויים הללו בתוכנית הבטא שלה, Windows Insider, וכי המשוב שקיבלה עד כה חיובי במיוחד.

מעבר לכך תערוך מיקרוסופט גם שינויים במדיניות הפרטיות של חלונות 10 בעדכון הבא: פאנל חדש של פרטיות יאפשר למשתמש להפעיל או לבטל תכונות מסוימות, כמו למשל שימוש המערכת במיקום המדויק, זיהוי קולי, מודעות רלוונטיות על בסיס מיקום ועוד.

עדכון ה-Creators Update של חלונות 10 צפוי להיות זמין לכלל המשתמשים לקראת סוף חודש מרץ – תחילת חודש אפריל ובין היתר יכלול גם צייר התומך בתמונות תלת מימד, עדכון גדול לדפדפן ולעוזרת האישית קורטנה (Cortana).