האם ענקית התוכנה מרדמונד השקיעה כספים במפתחת הרום העצמאי לאנדרואיד Cyanogen? על פי דיווח של Wall Street Journal, מיקרוסופט (Microsoft) השקיעה לא פחות מ-70 מיליון דולרים.

“אנחנו הולכים לקחת את אנדרואיד מגוגל”, אמר בשבוע שעבר קירט מקמאסטר (Kirt McMaster), מנכ”ל החברה זאת לאחר סבב הגיוס שערך הניב כמאה מיליון דולרים להשקעה והמשך הפיתוח של הרום הפופולרי, ומתברר כי אחת המשקיעות הגדולות היא למעשה מיקרוסופט.

באופן מעניין, למיקרוסופט נתח לא קטן בעוגת הכספים המגיעים מתחום הסלולר, בין אם זו מערכת ההפעלה שלה, Windows Phone או סכומי הכסף הלא מבוטלים הנכנסים לכיסה בעבור כל מכשיר אנדרואיד שנמכר בשוק בזכות הסכם רישוי פטנטים שחתמה החברה עם גוגל לפני מספר שנים.

גם אצל Cyanogen היו שינויים רבים במהלך השנה שעיקרה צמיחה וכניסה לשווקים חדשים. אחרי הרומן שדעך עם OnePlus, הצליחה החברה להרים שותפות מוצלחת לא פחות עם יצרנית המכשירים ההודית Micromax ולחתום על בלעדיות בהפצת מערכת האנדרואיד במדינה תחת המותג שלה. כך למעשה, Cyanogen הפכה לחברה עצמאית עם תלות מינימלית בגוגל, ובעתיד הלא רחוק היא תפתח חנות משלה וכך לא תזדקק יותר לשירותי גוגל השונים. מעניין לראות כיצד שוק מערכות ההפעלה יתפתח בשנה הקרובה והאם גוגל תרשה לזה לקרות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.