יחד עם מחשבי ה-Surface ומכשירי ה-Lumia החדשים, מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה הערב על ערכת הפיתוח למשקפי HoloLens שיגיע למפתחים בתחילת 2016.

החל מהיום מיקרוסופט תקבל הזמנות לערכה, שאינה זולה במיוחד ומחירה יעמוד על 3,000 דולר, אך מי שירכוש אותה יוכל להתנסות במשקפי מציאות רבודה המהווים פלטפורמה חדשנית לדור הבא של משחקי המחשב.

ה-HoloLense הוצגו כבר בתחילת השנה שעברה. אלו משקפיים הפועלים באופן עצמאי, אלחוטי וללא צורך בטלפון המחובר אליהם ומספקים למשתמש את מה שמכונה "Mix Reality", מציאות רבודה – שילוב של העולם הווירטואלי עם העולם האמיתי על ידי הצגת אובייקטים בתלת מימד (הולוגרמה) המשתלבים עם הסביבה שאנו נמצאים בה.

מיקרוסופט גם הציגה את Project XRay בניסיון להראות כי המשקפיים מסוגלים להיות הדבר הבא בתחום הגיימינג. בדמו היא הדגימה כיצד הטכנולוגיה סורקת את החדר בו אנו נמצאים ומציבה דמויות סביבנו אותם אנו צריכים לחסל תוך כדי תנועה, כך שבניגוד לקונסולות המשחק, אנחנו לא מוגבלים לבקר או לתמונה מהמסך אלא כל מקום הופך למגרש משחקים פוטנציאלי.

"משקפי ה-HoloLense יוצרות חוויה שפשוט לא אפשר ליצור אותה במכשיר אחר או בפלטפורמה אחרת", אמר טרי מיירסון, סגן נשיא של חטיבת Windows ומכשירים במיקרוסופט.

המשקפיים כאמור לא יגיעו בזמן הקרוב, שכן הדגמים הראשונים יושקו רק בתחילת שנה הבאה ועד שנראה את המוצר הסופי יחלוף עוד זמן. צפו בדמו מהאירוע כאן בהמשך.

http://www.youtube.com/watch?v=Cuplbdfu7Kw