בתחילת השנה הנוכחית השיקה מיקרוסופט (Microsoft) את ה-Classic Intellimouse, מהדורה מחודשת לעכבר הקלסי של החברה שלא זכה לעדכון במשך 15 השנים הקודמות. הדגם המעודכן מתהדר אומנם בצבעים חדשים, אך עיצובו הארגונומי נותר זהה לחלוטין לדגם המקורי, ובמיקרוסופט אף התעקשו להשתמש באותו של סוג מתג (Switch) עבור שני הכפתורים הראשיים – אומרון (Omron).

בפוסט שעלה לבלוג הרשמי של החברה מסביר סיימון דירסלי (Simon Dearsley), מנהל עיצוב המוצרים במיקרוסופט, מדוע החליטה החברה לייצר מחדש את העכבר הנוסטלגי. לדבריו, העיצוב המקורי של העכבר והרכיבים האיכותיים ששולבו בו הפכו אותו ללהיט אדיר דווקא עבור גיימרים, שהעריכו את המבנה הארגונומי הנוח. ההחלטה לשוב ולייצר את העכבר במהדורה חדשה נתקבלה מאחר ועלויות הרכיבים בתעשייה ירדו לרמה המאפשרת ייצור המוני של ה-Classic Intellimouse, תוך שדרוג המפרט ותמחור נוח יחסית.

בעוד שהעיצוב נותר כאמור זהה, הדגם החדש נהנה מחיישן עקיבה ברמת דיוק של 3200 DPI, שכן החיישן האופטי המיושן של ה-Intellimouse המקורי הוחלף בחיישן BlueTrack חדיש, המסוגל לפעול על רוב סוגי המשטחים בהם פלסטיק מבריק וזכוכית. שלושה מכפתוריו ניתנים להתאמה אישית לפי צרכי המשתמש וכל השאר נותר זהה.

דירסלי מבטיח כי בעתיד הקרוב תחשוף החברה מוצרים נוספים, שאינם מוקדשים רק לנוסטלגיה – אלא יביאו עמם מהפכות בלתי צפויות בתחום. ה-Classic Intellimouse כבר הגיע לישראל, ונמכר תמורת כ-149 שקלים.

קרא עוד:  שאומי השיקה מסך IPS בגודל 23.8 אינץ' וברזולוציית FHD