מיקרוסופט גראג' (Microsoft Garage), הצוות שאחראי על הפרויקטים הניסיוניים של מיקרוסופט (Microsoft), מציג אפליקציה חדשה בשם SMS Organizer, המסוגלת לסייע בצמצום כמות הודעות הספאם.

SMS Organizer יודעת לסווג את ההודעות הנכנסות לקטגוריות שונות דוגמת "חשוב", "קידום מכירות" וכו', בעזרת מערכת אינטליגנציה מלאכותית (Machine Learning) שבוחנת את תוכן ההודעה. המשתמשים יכולים לעזור לאפליקציה ולשפר עוד יותר את יכולת חסימת הספאם שלה על-ידי סימון מספרי טלפון ככאלה שהתוכן הנשלח מהם הוא שיווקי.

בנוסף לעזרה במאבק בהודעות ספאם, מבטיחה מיקרוסופט שהאפליקציה תוכל גם לספק התראות שונות – למשל על  חשבונות שיש לשלם, תזכורת לתור לרופא או אירוע המתרחש בקרוב, זאת על בסיס ניתוח ההודעות הנכנסות. כמו כן מאפשרת SMS Organizer בחירת אנשי קשר מועדפים וגישה מהירה להתכתבות עימם.

נכון לעכשיו האפליקציה נמצאת בשלב הבטא ולמשתמשי האנדרואיד (Android) בלבד, אבל ניתן להירשם כאן ולנסות אותה. הצפי הוא שתוך מספר חודשים SMS Organizer תגיע לחנות. בעלי טלפונים מבוססי Windows 10 Mobile,  שכבר הביעו בעבר תסכול על כך שמיקרוסופט, ובפרט מיקרוסופט גראג', מפתחות אפליקציות שמתאימות רק ל-iOS ול-Android – ייאלצו כנראה לחפש דרכים אחרות להיאבק בספאם.