גרסת האנדרואיד של דפדפן האינטרנט Edge מבית מיקרוסופט (Microsoft), זכתה בעדכון האחרון לתכונה חדשה: תמיכה בחסימת פרסומות בזמן הגלישה לאתרים. חוסם הפרסומות מוטמע ישירות בדפדפן ואין צורך להתקין אותו בנפרד. הוא מבוסס על התוסף הפופולרי Adblock Plus, כנראה חוסם הפרסומות הפופולרי בשוק, הזמין גם בתור דפדפן עצמאי למכשירי אנדרואיד.

חוסם הפרסומות איננו מופעל כברירת מחדל. על מנת להפעילו, יש להיכנס לתפריט ההגדרות של האפליקציה, ומשם לתפריט ״Block Content״ דרכו ניתן להפעיל את התוסף. Adblock Plus מסוגל להסיר לא רק הודעות פרסומת סטטיות המופיעות בדפי רשת, אלא גם פרסומות המופיעות ברשתות חברתיות כדוגמת פייסבוק (Facebook) או טוויטר (Twitter), פרסומות המתנגנות טרם צפייה בסרטונים ביוטיוב, ופרסומות קופצות (Pop-Ups).

גוגל (Google) שילבה לאחרונה בדפדפן כרום (Chrome) חוסם פרסומות, אולם הוא פועל באופן שונה מאוד מ-Adblock Plus: גוגל חוסמת אך ורק פרסומות ״רעות״ להגדרתה, ולאחר שניתנה לבעלי האתר שהות ארוכה לתקן את הליקויים שנתגלו בו. Adblock אמור לחסום כל פרסומת שהוא נתקל בה, אלא אם המשתמש בוחר אחרת. מיקרוסופט, כמובן, היא חברת תוכנה שאינה רושמת הכנסות משמעותיות בתחום הפרסום, בעוד שרוב הכנסותיה של גוגל מגיעות ממכירת פרסומות ברשת.

דפדפן ה-Edge לאנדרואיד אינו זמין בישראל, אבל כן ניתן להורידו כקובץ APK להתקנה ידנית.