האירוע הקרוב של מיקרוסופט (Microsoft) שייערך ב-2 במאי הוא כפי הנראה, ההצגה הראשונה של החברה בתחום מערכות ההפעלה למחשוב ענן שאמור להתחרות במחשבי ה-Chromebook של גוגל (Google).

על פי מסמך רשמי של החברה שדלף לרשת לאתר Windows Central, מיקרוסופט מתארת את דרישות המינימום של המחשב אשר מיועד ככל הנראה לשותפות של מיקרוסופט. המסמך נועד לפי הערכות, לצורך מפרט חומרה בסיסי שאותן היצרניות יידרשו כדי להתאים את המחשב למערכת הענן החדשה.

בדרישות המינימום, מיקרוסופט דורשת מחשבים בעלי מעבדי ארבע ליבות, החל ב-Celeron, ולהציע 4 ג'יגה-בייט זיכרון RAM ולפחות 32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. אפשרויות אחרות, כמו שימוש צירוף עט אלקטרוני ושילוב מסך מגע, מוגדרות כאפשרות כרגע.

הפרט המעניין בדרישות הוא דווקא זמן הסוללה. מיקרוסופט מצפה כי המחשב יעבוד 10 שעות לפחות, זאת במטרה לכסות יום לימודים מלא. המטרה היא בראש ובראשונה להתחרות במחשבי Chromebook הנחשבים לנמכרים ביותר בתחום בתי הספר.

Windows 10 Cloud

עוד נחשף במסמך הוא שמה של מערכת ההפעלה החדשה שתשובץ במחשבים אלה. לא במפתיע, מיקרוסופט בחרה בשם Windows 10 Cloud, אשר תהיה מעין מערכת Windows 10 רזה עם שימוש אינטנסיבי במחשוב ענן. כמו לדוגמה שימוש ב-Office 365 ליישומי האופיס, OneDrive לאחסון רשתי ועוד.

קרא עוד:  ושוב: דיווחים על תקלות בעדכון לחלונות 10

עם זאת, המערכת תהיה מוגבלת, כלומר זוהי לא גרסת Windows 10 מלאה. בין המגבלות היא חוסר אפשרות להתקנת יישומים צד ג' שלא מחנות Windows Store. אלה יותאמו למחשבי הענן בהתאם לרמת החומרה ולמיקרוסופט תהיה שליטה מוגברת במערכת.

המערכת החדשה נועדה לסייע למיקרוסופט לחדור לאחד השווקים המפוספסים ביותר מבחינתה  – בתי הספר, היכן שגוגל שולטת. כמובן ש-Windows 10 Cloud לא מספיקה לבדה, שכן גם העלות המחשב צריך להיות אטרקטיבי.