קונסולת המחשק החדשה של מיקרוסופט (Microsoft) ללא כונן דיסקים תוכרז לראשונה ב-7 במאי, כך דיווח אתר Windows Central שאף הצליח להשיג תמונות ראשונות של האריזה ומראה הקונסולה.

הקונסולה החדשה שאותה מיקרוסופט מכנה "כמהדורה דיגיטלית" (Xbox One S All-Digital edition), תגיע ללא כונן ה-Blu-ray זאת לראשונה אי פעם מאז הוצגה הקונסולה לראשונה. עם זאת, לא ברור האם אכן מדובר יהיה בחסכון כספי בעלות הקונסולה לצרכן.

לפי הפרטים שסיפקה התמונה המודלפת, מיקרוסופט תשיק את Xbox One S במהדורה הדיגיטלית עם אחסון של 1 טרה-בייט מובנה, ויחד איתה תספק את המשחקים Forza Horizon 3, Sea of Thieves, ו-Minecraft כעותק דיגיטלי. יש אף דיווחים כי החברה תאפשר לרוכשים לבחור מראש את המשחקים אותם הם ירצו לקנות או לקבל בחנות הרשת של החברה, ואלה יגיעו מותקנים מראש יחד עם הקונסולה.

לפי דיווחים קודמים, הדגם ללא כונן הדיסקים צפוי להוזיל את מחיר קונסולת ה-Xbox One בלא פחות מ-100 דולרים. כך שחקנים שאינם מעוניינים בספרייה פיזית של משחקים, יוכלו לרכוש את קונסולת המשחק של מיקרוסופט במחיר נמוך במיוחד. לשם השוואה, כיום קונסולת ה-Xbox One S זמינה לרכישה במחיר מומלץ לצרכן של 229-299 דולרים או בארץ סביב ה-1,000 שקלים.

ההכרזה על הקונסולה החדשה צפויה להיערך בחודש מאי הקרוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.