מיקרוסופט (Microsoft) אולי זנחה את שוק הטלפונים, וגם את האפשרות להשיק מכשיר חדש תחת המותג Surface, אבל את מחשבי ה-2-ב-1 שלה היא עדיין לא מתכוונת להזניח. לפי דיווחים שהגיעו לרשת, מהנדסי חטיבת החומרה של מיקרוסופט עובדים על מחשב חדש שאמור להחליף את Surface 3 וכן על הדור הבא של מוצרי הדגל שלה, Surface Pro 6.

ההערכות הן שבין השניים, Surface בתצורה נמוכה יותר קרוב להגיע לחנויות מאשר מכשיר עילית חדש. למעשה, ייתכן שכבר במהלך הקיץ הקרוב תכריז מיקרוסופט על מכשיר ששם הקוד שלו הוא בינתיים Libra. הוא אמור להגיע עם מסך קטן יותר ולהיות מוצע בנקודת מחיר אטרקטיבית שתתאים יותר לשוק ולתחרות מול מחשבים זולים שמיועדים לשוק החינוך לכל אורכו.

Surface Pro 6 כבר מתוכנן למועד מאוחר יותר, למעשה כנראה לא לפני אמצע 2019. הוא יציע עדכון חומרה משמעותי לעומת ה-Surface Pro 5, כולל שילוב צפוי של חיבורי USB-C. שם הקוד של המחשב המסוים הזה הוא Carmel ולפי מקורות שונים מיקרוסופט גם מתכננת שינוי עיצוב.

ייתכן שעוד לפני כן תציג החברה עדכונים למחשבי ה-Surface Pro וה-Surface Laptop הנוכחיים עם מעבדי מעודכנים של אינטל (Intel).

במקביל מפתחת החברה גם אביזרים שונים שישווקו תחת המותג, כולל תחנת עגינה ואוזניות אלחוטיות, אבל אלו לא יגיעו לשוק כנראה לפני המחצית השנייה של 2019.