מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט (Microsoft), הלו היא Windows 10, הגיעה כבר לפי ההערכות לכמות של יותר מ-50 מליון משתמשים. כמחצית מהמשתמשים התקינו את עותק ה-Windows 10 שלהם במהלך השבוע האחרון בלבד, וזאת בעת שהחברה הולכת ומרחיבה את גלי ההתקנה של המשתמשים שנרשמו לקבל את עותק מערכת ההפעלה שלהם בחינם, כשדרוג.

במקביל שחררה מיקרוסופט בסוף השבוע את העדכון השלישי המצטבר שלה ל-Windows 10, שקיבל את המספר KB3081438. מיקרוסופט לא סיפקה יותר מדי פרטים לגבי התיקון הזה, אל רק ש-"עדכון זה כולל שיפורים שמשפרים את התפקודיות של חלונות". למרות זאת, מדובר בתיקון שבעיקר פותר בעיות ל-Windows Store לאחר שמשתמשים לא מעטים דיווחו על בעיות התחברות, וכן בעיות שקשורות להורדה ועדכון של אפליקציות.

כמו כן, מדובר כאמור בעדכון מצטבר שמכיל את כל התיקונים שמיקרוסופט הוציאה עד עתה עבור Windows 10, וזאת מעצם טבעה של ההפצה של מערכת ההפעלה, וכדי לא להשאיר משתמשים חדשים בלי תיקונים שכבר נשלחו לכלל המשתמשים. עם זאת, המערכת בודקת אלו תיקונים כבר הורדו והותקנו ולא מורידה אותם שנית.

בנוס, במהלך אוקטובר אמורה מיקרוסופט לשחרר את העדכון הראשון שלה שאינו מבוסס טלאים ותיקונים אלא שיפורים, הרחבות וגרסאות חדשות של אפליקציות. העדכון הזה מכונה Treshold 2 והוא אמור לכלול אפליקציית שיחות אוניברסלית, שיפורים ל-Edge והרחבות חדשות וכן עדכונים לפלטפורמת האפליקציות האוניברסלית.