עכשיו זה רשמי: Windows 10X, הגרסה הרזה של מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט (Microsoft), לא תגיע יחד עם מכשירים בעלי שני מסכים אלא דווקא עם מחשבים ניידים בתצורה מסורתית יותר. ההודעה הרשמית נמסרה בידי פַּאנוֹס פַּנָאי, מנהל המוצר של מערכת ההפעלה ומכשירים במיקרוסופט, בבלוג החברה. בכך הוא אישר הדיווח מהחודש שעבר, לפיו החברה הודיעה לעובדים כי מכשירים כפולי מסכים לא יושקו השנה וכי מערכת ההפעלה תשולב בניידים.

פנאי לא ציין מה הסיבה לעיכוב, אך כתב כי: "העולם הוא מקום שונה מאוד מכפי שהיה באוקטובר האחרון, כאשר חלקנו את החזון שלנו לקטגוריה חדשה של מכשירי Windows כפולי מסכים. הצורך המרכזי של המשתמשים הוא במערכת הפעלה לעבודה שמנצלת טוב יותר את יכולות הענן בתצורה המסורתית של ניידים וטאבלטים. המכשירים בעלי המסך הבודד הללו יהיו הביטוי הראשון ל-Windows 10X שנעניק ללקוחותינו, ונמשיך לחפש את הרגע הנכון להביא את המכשירים כפולי המסכים לשוק, יחד עם שותפי החומרה שלנו".

נציין כי פנאי לא רמז מתי תצא המערכת החדשה, וייתכן כי אפילו גרסת הניידים שלה כבר לא תצא בעונת החגים של 2020, כפי שתוכנן במקור.

Microsoft updates Windows 10X emulator for dual-screen devices | ZDNet

פנאי 'ריפד' את החדשות הרעות בבשורות חיוביות יותר מבחינת Windows: הוא ציין כי העדכון הגדול הראשון של השנה למערכת ההפעלה ייצא כמתוכנן בהמשך החודש, והוסיף כי זמן השימוש במערכת ההפעלה עלה ב-75% לעומת השנה שעברה בהשוואה חודשית. בכך אולי הוא ניסה לספק תשובה גם לנתונים האחרונים של NetApplications, לפיהם בחודש שעבר ירד נתח השוק של Windows לפחות מ-87% – הנתון הנמוך ביותר שרשמה המערכת מזה שנים.