מיקרוסופט (Microsoft) מספקת מזה שנים ללקוחותיה תוכנת אנטי-וירוס המובנית במערכת ההפעלה, אך זו נחשבה נחותה לעומת פתרונות חיצוניים. מבחני ביצועים שהתפרסמו לאחרונה מעידים כי זהו לא בהכרח המצב כיום: Security Essentials ו-Windows Defender, תוכנות האנטי-וירוס החינמיות של מיקרוסופט למשתמשי חלונות 7 וחלונות 10, זכו לציון כמעט מושלם בבדיקות.

במבחן של חברת AV-TEST הגרמנית, זכה Security Essentials לציון של 17.5 נקודות, זהה לזה של מוצרים מבית סימנטק (Symantec) ומקאפי (McAfee), וגבוה מהציון לו זכו Avast ו-AVG החינמיים, וגם מוצרי Bitdefender ו-F-Secure. חבילות האנטי-וירוס של קספרסקי (Kaspersky), של AhnLab ו-Trend Micro זכו אומנם לציון מעט גבוה יותר, אך ב-AV-TEST עדיין בחרו לדרג את האנטי-וירוס של מיקרוסופט כ-״מומלץ״ בין השמות הגדולים בתחום.

גם במבחן של AV-Comparatives האוסטרלית זכה Windows Defender לציון גבוה, וחסם 100 אחוז מאיומי ״העולם האמיתי״ במהלך חודש פברואר, בדומה למתחריו המצטיינים. במיקרוסופט, כמובן, מרוצים מהתוצאות, וחושפים כי לפי נתוני החברה מעל 50 אחוז מהמשתמשים במערכת ההפעלה חלונות 10 בוחרים ב-Windows Defender כאנטי-וירוס שלהם, ולא מתקינים מוצר אחר.

״פתרון האנטי-וירוס שלנו מסוגל לחסום תוכנות זדוניות תוך שימוש במערכת לימוד ממוחשב (Machine Learning) מקומית ובענן״, כותב ברד אנרסון, סגן נשיא במיקרוסופט האחראי על מוצרי האבטחה. ״אנחנו מסוגלים לחסום כמעט את כל האיומים בפעם הראשונה שאנו נתקלים בהם ובתוך מילי-שניות. זה מדהים״.