לאחר חרושת השמועות הרבות שכללה גם לא מעט תחנונים מצד משתמשיה, סוף סוף זה קרה: ענקית התוכנה מרדמונד שחררה אמש (ה) את חבילת יישומי האופיס עבור משתמשי האייפד הכוללת את מעבד התמלילים (Word), אשף המצגות (Power Point) ואת הגיליון האלקטרוני (Excel).

במסיבת העיתונאים שקיימה החברה בסאן פרנסיסקו, שבה והדגישה כי חבילת היישומים החדשה דומה במעט לזו הקיימת באייפון, אך נבנתה מחדש על מנת להתאים אותה עבור משתמשי המסך הגדול. "זוהי אינה אותה החבילה למשתמשי מערכת ההפעלה חלונות, זוהי חבילה המותאמת אישית למשתמשי ה-iOS"- כך הצהיר מנכ"ל מיקרוסופט.  בדומה לאחותה הקטנה הקיימת במכשירי האייפון, גם אפשרויות העריכה בחבילה זו תצריך רישום לחבילת ה-Office 365 בעלות חודשית, אך יחד עם זאת הצפייה במסמכים ללא עריכה, תינתן ללא עלות.

Office iPad excel

חבילת האופיס החדשות, יהיו זהות בצורתן לאלו הקיימות במחשבי ה-PC ובמחשבי ה-Mac הכוללות למעשה אותם אלמנטים עיצוביים, ויקנו למשתמשיה את היכולת לשמור את המסמכים ישירות בשרותי הענן של מיקרוסופט OneDrive ולהמשיך אותם לאחר מכן במחשב האישי. בעוד חבילת האופיס לאייפון מוגבלת ביכולתה, החבילה לאייפד כוללת מספר רב יותר של אפשרויות עריכה והתאמה אישית.

נציין, כי לפי שעה חבילת האופיס זמינה בחנות האפסטור האמריקאית בלבד, וטרם נמסר האם בכוונת החברה לשחרר אותה לחנויות יישומים נוספות ברחבי העולם, הכוללות גם את החנות הישראלית