הבית החכם כבר אינו דורש תשתית מאסיבית ויקרה, אלא לרוב המשתמשים מספיק מספר מוצרים חכמים שהופכים את חייהם לקלים יותר. שאומי (Xiaomi), שלה כבר מספר לא קטן של מוצרים חכמים, מצאה דרך חדשה לשלוט בהם שלא דרך אפליקציה בסמארטפון והציגה את Mi Cube (או Magic Cube) שכל תפקידה הוא לסייע לנו לשלוט במוצרים החכמים באופן פשוט.

מדובר בקובייה זעירה המתפקדת למעשה כשלט רחוק לכל דבר. היא נמדדת בגודל של 5 ס”מ ומשקלה 73 גרם בלבד, כך שהיא קלה לנשיאה ומסוגלת לפעול עם מגוון של מוצרים כמו טלוויזיות, מנורות חכמות, מזגנים ועוד, כאשר השליטה מתבצעת בקלות על ידי הזזת הקובייה, הקשה כפולה, ניעור, סיבוב של 90 או 180 מעלות. כך ניתן למפות כל תנועה לכדי פעולת השליטה שמעוניינים בה.

Mi Cube לוקחת את כל השליטה בבית החכם צעד אחד קדימה וחוסכת את הצורך בלהתעסק בנייד או בבקר שליטה והופך זאת לעבודה קלה ופשוטה. אולם, ככל הנראה בכל זאת נצטרך אפליקציה כדי להגדיר אותה.

אגב, גולת הכותרת היא מחירה העומד על 10 דולר בלבד כשתושק בחודש הבא.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.