אוזניות נטולות החוטים (True Wireless) החדשות של שאומי (Xiaomi), ה-Mi AirDots Pro 2, הושקו רשמית ומציעות שדרוג בהשוואה לדגם הקודם. מחירן נע סביב 65 דולרים, כמאה דולרים פחות מה-AirPods של אפל (Apple), ולמרות זאת טוענת שאומי לעליונות טכנולוגית כמעט בכל תחום.

עיצובן של Mi AirDots Pro 2 (המכונות גם Air 2) שונה מעט מהדגם המקורי, ומזכיר דווקא יותר את זה של ה-AirPods (ללא אטם הסיליקון, אלא בעיצוב פתוח שאמור להתפס בתנוך האוזן). הן שוקלות מעט פחות (4.5 גרם לכל אוזניה לעומת 5.8 בדגם הקודם), אך זמן הסוללה שלהן דווקא ארוך יותר: ארבע לכל טעינה, ועד 14 שעות ביחד עם הסוללה שבתוך מארז הנשיאה.

איכות הצליל אמורה להיות משופרת הן בזכות רכיבי אודיו גדולים ואיכותיים יותר, והן בזכות תמיכה ב-Bluetooth 5.0 ו-LDHC. בכל אוזניה צמד מיקרופונים, ובשאומי טוענים כי טכנולוגיית סינון הרעשים שופרה ומגיעה כעת לתוצאות מרשימות יותר. זאת, למרות שכאמור דווקא רמת האיטום בין האוזניות והעולם החיצוני נראית נמוכה יותר בדגם זה – מעניין כיצד בשאומי הצליחו להתגבר על כך.

Image result for AirDots Pro 2

ה-AirDots Pro 2 כוללות חיישנים מבוססי אינפרה-אדום להפסקה והפעלה מחדש של המוזיקה כאשר שולפים אותן מהאוזניים. בסין תומכות האוזניות בפקודות קוליות דרך הסייענית הדיגיטלית Xiao AI, אותה ניתן להפעיל גם באמצעות כפתורי מגע. גם החיבור למכשירים מבוססי הממשק של שאומי (MIUI) אמור להיות אוטומטי לחלוטין, אם כי כמובן שניתן להשתמש בהן כאוזניות Bluetooth סטנדרטיות בכל מכשיר אחר, לרבות אייפון.

קרא עוד:  ירידת מחיר: Xiaomi Mi 9 Lite ב-220 דולרים

מחירן של Mi AirDots Pro 2 הוא כאמור הוא כ-65 דולרים (AliExpress או GearBest) או ב-62.99 דולרים ב-Banggood (קופון BGXM003).