כיום, כאשר מכשיר הטלפון מתיישן או הלפטופ מתקלקל בדרך במקרה הטוב מוכרים אותם ובמקרה הרע זורקים, אך בעבר הדבר לא היה הגיוני בעליל – כאשר המחשב היה מתקלקל או מתיישן פשוט החליפו את הרכיב הסורר ברכיב חדש. יוזמה חדשה של דייב האקנס (Dave Hakkens) מנסה להשתית את המודל המודלרי של המחשבים האישיים על עולם מכשירי הטלפון החכמים.

Meet Phoneblocks The Future Of Smartphonesהכירו את ה'פונבלוק' (Phoneblock), מכשיר טלפון המורכב מלוח מרכזי ועשרות 'בלוקים' מודולריים אשר הופכים אותו למכשירי אישי באמת – מכשיר עם מצלמה איכותית או כזה עם סוללה גדולה במיוחד. הבלוקים מאחסנים את הרכיבים השונים של המכשיר: האנטנה, המצלמה, הסוללה ואפילו המעבד, הזיכרון והמסך – כולם ניתנים להחלפה. המכשיר מתחיל להיות איטי? שדרגו רק את המעבד, המסך נשבר? החליפו אותו בחדש ומשודרג יותר. כמו בעולם המחשוב האישי, הבלוקים או הרכיבים יכולים להיות של יצרנים שונים ולצרכן הכח לבחור בעצמו.

הדבר נובע בגלל חדש חידושים מהיר והרצון של החברות להציג דגם חדש מדי שנה, אין ספק שמודל הנוכחי אומנם מסב ליצרניות המכשירים רווחים עצומים אך פוגע בצרכן, אין מדובר רק בפגיעה כלכלית אלא גם בפגיעה בסביבה – כמות הפסולת האלקטרונית גואה במהירות. באופן מפתיע היזמים מאחורי 'פונבלוק' לא מחפשים את הכסף שלכם (כרגע) אלא רק את הקול שלכם על-מנת לעורר מודעות אצל החברות הגדולות. לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר היוזמה ולצפות בסרטון קונספט בהמשך.

קרא עוד:  שני טלפונים חדשים לשוק הביניים הוכרזו בידי HTC

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.