העכבר כפי שאנחנו מכירים אותו עתיד להשתנות, בין אם זה עכשיו או עוד מספר שנים, כולם יודעים כי העתיד כבר כאן. מוצר שמתעד להיות כזה הוא Flow, אשר פותח על ידי קבוצת מעצבי חומרה מגרמניה אשר מקווה כי עולם המגע יגיע גם לעכבר המחשב.

ה-Flow הוא לא עכבר כפי שאנחנו מכירים או וודאי מדמיינים, כי מדובר בבקר המשלב מחוות תנועה, מגע, רטט חוזר ועיצוב לא רגיל. הרעיון מאחורי הוא לספק שימושיות רבה יותר לעכבר הסטנדרטי, לאפשר ולייעל את שימושי היום יום שעד כה דורשים מאיתנו מספר רב של קליקים כדי לבצע.

הוא מעוצב בצורת כדור הוקי קטן, בעל כפתור מרכזי גדול ומסגרת מסתובבת. בעכבר ממוקמים חיישנים שונים כמו חיישן תנועה, מרחק, משטח מגע ועוד, אשר יספקו מגוון כלים למשתמש לשליטה במחשב בצורה נוחה ויעילה. הוא מתאים לשימוש לא רק במחשב, אלא גם במכשירים ניידים או כבקר חכם למוצרים שונים. מה אפשר לעשות איתו? הסרטון שהכינו המפתחים מסביר טוב מאוד:

היקפו 70 מ”מ וגובהו 15 מ”מ בלבד ומתחבר להתקנים בקישוריות Bluetooth בהספק נמוך (Low Energy) ללא צורך בחומרה נוספת. הוא מיוצר מאלומיניום ומשטח פוליקרבונט ולדברי המפתחים הסוללה תספק עד 4 חודשים של עבודה.

Flow עלה היום לאתר מימון ההמונים Indiegogo וכדי להצליח לממנו מבקשים המפתחים 50,000 דולרים. בזמן כתיבת שורות אלה הקמפיין כבר בחצי הדרך למימוש כך שיש סיכוי לא רע שהם יצליחו להגיע למטרה, כאשר מחירו ההתחלתי עומד כרגע על 99 דולרים.