יצרנית המערכות על שבב מדיה-טק (MediaTek) ממשיכה במסעה להפוך לאחת היצרניות המובילות בשוק הטלפונים החכמים והטאבלטים, לפחות מבחינת מכירות. החברה חתמה על הסכם חדש עם ARM כדי לייצר מערכות על שבב שמבוססות על מעבדי סדרת ה-Core-A50 של החברה שמציעה עיבוד ב-64 סיביות.


סדרת ה-ARM Cortex-A50, כפי שאתם יכולים לראות בתמונה לעיל, מציעה שילוב של מעבדי Cortex-A53 עם מעבדי Cortex-A50 עבור טכנולוגיית ה-big.LITTLE של ARM. למעשה, אלו הם ליבות העיבוד שמרכיבות כבר היום את מעבד ה-A7 של אפל (Apple), וזה אומר, כאמור לעיל, תמיכה מלאה בעיבוד ב-64 סיביות עם תמיכה אחורה ביישומים שרצים ב-32 סיביות.

מעבדים אלו מבוססים על ארכיטקטורת ה-ARMv8, והם אמורים להחליף את ה-Cortex-A9 וה-Cortex-A15, בהתאמה: ה-A53 שם את הדגש על צריכת הכוח בעוד ה-A57 שם את הדגש על רמת ביצועים. כמו מעבדים אחרים של החברה, ניתן ליצור על בסיס הליבות הללו מערכות על שבב עם ליבה אחת, שתי ליבות, שלוש וגם ארבע.

עבור מדיה-טק, שהכריזה לאחרונה על ה-MT8135, מעבד היישומים הראשון המבוסס על טכנולוגיות של ARM המציע עבודה בשיטת big.LITTLE בתצורת עיבוד מבוסס ריבוי ליבות הטרוגני, מדובר בעוד צעד אל עבר חזית שוק יצרניות המעבדים לתחום הנייד, לפחות מבחינת מכירות. כבר היום זוכה החברה ללא מעט חוזים בשוק הבינוני, כולל אימוץ בידי יצרניות גדולות כגון לנובו (Lenovo), שמציעה שני טאבלטים חדשים המבוססים על -SoC של החברה. ההסכם החדש עם ARM כולל גם את הדור הבא של מעבדי התצוגה Mali שמציעה חברת הטכנולוגיה הבריטית.

Cortex_A57

"מדיה-טק שמחה לעבוד באופן הדוק עם ARM כדי להביא את התועלות של פתרונות הקצה הגבוה בתחום המעבדים ושבבי התצוגה ליצרנים ולצרכנים בכל רחבי העולם. יחד עם ARM, אנחנו קובעים את הקצב עבור מוצרי ביצועים גבוהים בצריכת כוח נמוכה שמעניקים למשתמשים את התועלות של מהירות העיבוד, האבטחה והגרפיקה של הדור הבא", אמר ג'ון לודניוס, מנהל שיווק ראשי במדיה-טק.

"מדיה-טק מוצבה כמובילה עם ה-SoC הנייד MT8135 שהוא מעבד היישומים הראשון המשתמש בארכיטקטורת big.LITTLE של ARM בתצורת עיבוןד מרובה ליבות הטרוגני", אמר טום קרונק, סמנכ"ל חטיבת המעבדים ב-ARM. "אנו מברכים על שותפות זו, ובכוונתתו למנף אותה על מנת להמשיך להציג חדשנות בתחום  מוצרי הצריכה הניידים. סדרת המעבדים Cortex-A50, בשילוב עם מוצרי Mali GPU, תסייע למדיה-טק להמשיך למצב עצמה כמובילה בתעשייה".

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.