יצרנית השבבים הטיוואנית מדיה-טק (MediaTek) חשפה את שבב דור הבא שלה לטלפונים, ה-Dimensity 1000 המכוון גבוה אל שוק מכשירי הפרימיום ומביא שלל טכנולוגיות וגם תמיכה בדור 5.

Dimensity 1000 שפרטים לגביו חשפה החברה מוקדם יותר השנה, מיוצר בליטוגרפייה של 7 ננו-מטר וכולל גם תמיכה ב-WiFi 6 ו-Bluetooht 5.1. יש לו גם שבב ייעודי לבינה מלאכותית (AI) ותומך במסכים ברזולוציה גבוהה ובתדר רענון עד 120 הרץ.

השבב כולל בתוכו 4 ליבות Cortex-A77 בתדר מקסימלי של 2.6 גיגה-הרץ לעבודה מאומצת ועוד 4 ליבות Cortex-A55 בתדר מקסימלי של 2 גיגה-הרץ לעבודה בשוטף, זאת לצד מעבד גרפי Mali-G77. הוא מסוגל לספק מהירות הורדה עד 4.7 גיגה-ביט בשנייה ברשתות דור 5 או 2.3 גיגה-ביט בהורדה.

Dimensity 1000 גם מסוגל להתמודד עם חיישני מצלמה עד 80 מגה-פיקסל או מערכת משולבת של כמה חיישנים הפועלים יחדיו. מעבד הבינה המלאכותית נועד לשימוש היצרניות השונים עבור יכולת עיבוד התמונה כמו גם מיקוד מהיר וזיהוי נכון של הגדרות הצילום בהתאם לצורך.

מדיה-טק מעוניינת כי Dimensity 1000 יוכל להתחרות אל מול Snapdragon 855 אבל במחירים נמוכים יותר במיוחד לשוק הטלפונים הסינים. מכשירים ראשונים יעשו בו שימוש בתחילת שנה הבאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.