מדיה-טק (MediaTek) הכריזה על שני מעבדים חדשים למשפחת ה-Helio G שמיועדת בעיקר לשוק המשחקים. את המעבדים החדשים, Helio G80 ו-Helio G70 – האחרון כבר הוכרז כמי שיניע את Realme C3 – מייעדת מדיה-טק לשוק הביניים והם כמעט זהים לחלוטין להוציא פרט אחד מאוד קטן. שני המעבדים הלו הם מעין אחים קטנים ל-Helio G90/90T שהושק לפני כחצי שנה, אבל מיועד על ידי החברה לשוק הגבוה יותר.

Helio G80, המיוצר ב-12 ננו-מטר, מגיע בתצורה של שתי ליבות Cortex-A75 במהירות מרבית של 2.0 גיגה-הרץ ושש ליבות Cortex-A55 במהירות מרבית של 1.8 גיגה-הרץ – והמהירות המרבית של מעבדי ה-Cortex-A55 היא ההבדל היחיד לעומת Helio P70 בו היא מוגבלת ל-1.7 גיגה-הרץ לכל היותר. השבב הגרפי הוא Mali-G52 בתצורת שתי ליבות ובמהירות מרבית של 820 הרץ. אין יחידת בינה מלאכותית נפרדת.

טלפונים שיהיו מבוססים על המעבדים הללו יוכלו להציע עד 8 גיגה-בייט זיכרון מסוג LPDDR4X ואחסון המבוסס על הטכנולוגיה המיושנת מהו eMCC 5.1. למרות שמדובר במעבדים שמיועדים לשוק המשחקים, הם תומכים בתצוגות בקצב רענון של 60 הרץ ולא יותר.

מה שכן יוצע יחד עם המעבדים הללו זה HyperEngine שהוא מנוע המשחקים של מדיה-טק שבנוסף מציע תכונות כמו הערת הטלפון בפקודה קולית (Voice on Wakeup) ועוד.