מדיה-טק (MediaTek) הכריזה באופן רשמי על שתי מערכות על שבב חדשות Helio P23 ו-Helio P30. המערכות על שבב הללו מיועדות לשוק הביניים. למעשה, הן מגביהות את רף הביצועים של המערכות שמציעה החברה למגזר השוק הזה, ובמדיה-טק מגדירים אותן כמערכות הפרימיום החדשות לתחום הביניים.

אין הרבה הבדלים בין P23 ל-P30, אבל אחד מהם שייך לשבב הגרפי המשולב במערכת, כשבשני המקרים מדובר ב-Mali G71 בגרסת שתי ליבות. ההבדל הוא במהירות: 770 מגה-הרץ ב-P23 לעומת 950 מגה-הרץ ב-P30. עוד הבדל הוא חיישני הצילום המרביים שהמערכות יכולות לטפל בהן. בעוד ה-P23 תומכת בשתי מצלמות אחוריות עם חיישני 13 מגה-פיקסל לכל היותר או במצלמה אחת עם חיישן 24 מגה-פיקסל, ב-P30 זה גודל לעד 16 מגה-פיקסל במקרה של מצלמה כפולה או 25 מגה-פיקסל, לכל היותר, במקרה של מצלמה יחידה.

עוד הבדל, קצת משמעותי יותר, הוא הכללת שבב עזר ב-P30, שבב במהירות עבודה של 500 מגה-הרץ שמכונה VPU ומעבד אותות דיגיטליים. זהו שבב שפועל באופן עצמאי לפי הצרכים שהוא מזהה במטרה לשחרר משאבים לטובת ליבות העיבוד העיקריות. בתיאוריה זה אמור להוביל להפחתת צריכת הכוח של המערכת על שבב וגם לשפר ביצועים. חברות צד שלישי יוכלו להשתמש בו עבור אפליקציות ו/או להתקין בו אלגוריתם לטובת כלל המערכת.

הבסיס של המערכת הוא עדיין שמונה ליבות עיבוד שמבוססות על Cortex-A53. הן יפעלו במהירות מרבית של 2.3 ג'יגה-הרץ והן ישתמשו ב-CorePilot 4.0, טכנולוגיה קניינית לניהול המעטפת תרמית של השימוש, בכל נקודת שימוש. המערכות יתמכו בשני סימים של 4G עם תמיכה בכל הרשתות בכל הגלובוס, כולל CDMA דרך אגב. מבחינה אלחוטית יוכלו מכשירים המבוססים על המערכות הללו להוריד נתונים בקצב של עד 300 מגה-ביט/לשנייה ולהעלות בקצב של עד 150 מגה-ביט/לשנייה.

קרא עוד:  המפרט המלא של ה-OnePlus 7T ו-7T Pro נחשף, ההשקה ב-10 באוקטובר

המערכות על שבב החדשות אמורות להגיע לשוק ברבעון הרביעי של השנה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.