לרוב אנו עדים לסרטונים בהם מפרקים את הטלפון לגורמים על מנת לבדוק את תוכנו. אך האם עלה בדעתכם להרכיב מכשיר בעצמכם? זה מה שעשה מהנדס אלקטרוניקה מארה"ב, אשר הצליח להרכיב מכשיר iPhone שלם בעצמו.

הכל התחיל בהתערבות של סקוטי אלן (Scotty Allen) עם חובבי אלקטרוניקה בסין – בו הוא מבלה את רוב זמנו בחיפוש אחר אתגרים. "ישבתי עם חברים מושבעי אלקטרוניקה כמוני ואחד החברים שאל אם אני יכול להרכיב אייפון כזה בעצמי ומיד נענתי לאתגר בחיוב", כך סיפר. "נסעתי לכל השווקים בסין על מנת לקנות מרוכלים את כל חלקי האייפון ולהרכיב אחד כזה בעצמי".

האייפון שנבחר לבנייה הוא iPhone 6s. לדברי אלן, הוא בחר בדגם הקודם של האייפון בגלל שזהו המכשיר שברשותו, כך שיהיה לו קל יותר, ובגלל ש-iPhone 7 הושק רק בספטמבר האחרון ולא בטוח כלל שמוכרים חלקי חילוף לאייפון המדובר וגם אם כן – סביר להניח שאלו יקרים משמעותית מהדגמים הקודמים.

לצורך הבנייה, הצטייד אלן במסך מקורי של iPhone 6s אותו רכש מאחד החנויות בסין כטלפון משומש, מסגרת המכשיר עצמו מאלומיניום וגב בצבע רוז גולד, סוללה שלטענתו עלתה כ-5 דולר לכל היותר, וכן לוח אם כולל חיישן טביעת האצבע. אגב, הסיבה שלטענתו רכש את לוח האם כולל חיישן טביעת האצבע בנפרד, היא מפני שחיישן טביעת האצבע מקודד ישירות ללוח האם כאמור וסביר שזה לא היה עובד כראוי.

קרא עוד:  מיקרוסופט תאפשר לענות ולהוציא שיחות בטלפונים ממחשבי Windows 10

סך כל החלקים, כולל המסע, עלה לו לדבריו כ-1000 דולר – בערך פי שניים ממחירו של iPhone 6s חדש בקיבולת הבסיסית ביותר – כשרק החלקים עצמם עלו כ-300 דולר. לשם השוואה, iPhone 6s בדגם הבסיס (32 גיגה) נמכר ב-549 דולרים.

לסיכום, כשנשאל איך הוא מסכם את המסע מנקודת מבטו שלו, אמר: "היה כיף. ללא ספק אעשה זאת שוב אם יזדמן לי".