מלחמת ההתשה בהאקרים נמשכת, ואין סימנים של הפסקת אש בקרוב: דו"ח שפרסמה חברת התקשורת Alcatel-Lucent חושף עלייה של 25 אחוזים במכשירים הניידים שנפגעו מתוכנות ריגול ונוזקה במהלך שנת 2014, זאת לעומת עלייה של 20 אחוזים בשנת 2013. סך הכל כ-16 מיליון מכשירים ברחבי העולם הותקפו על ידי האקרים בשנה האחרונה, במטרה לאסוף פרטי מידע אישיים על בעליהם. עדיין מדובר על אחוז נמוך יחסית של מכשירים, כ-0.68 בלבד – אך אי אפשר להתעלם ממגמת העלייה המדאיגה.

תוכנות הנוזקה מצליחות להסתנן למכשירים הניידים בעיקר דרך אפליקציות שמרגלות אחרי השימוש במכשיר. הן מסוגלות לעקוב אחר מיקום המכשיר, לנטר שיחות יוצאות ונכנסות, הודעות טקסט, אימיילים והיסטוריית גלישה בדפדפן. שלוש הנוזקות הנפוצות ביותר הן Adware.Uapush, Trojan.Ackposts ו-SMSTracker, והן משפיעות בעיקר על משתמשי אנדרואיד שכן הן מסוגלות להסתתר בתוך אפליקציות לגיטימיות לחלוטין.

כמו כן מציין הדו"ח כי רובן המוחלט של הפריצות מתחלקות שווה בשווה בין מכשירי אנדרואיד ו-Windows, כאשר פריצות למכשירי בלאקברי ו-iOS מהוות כאחוז אחד בלבד מסך כל המקרים.

דו"ח נוסף של חברת אבטחה הרוסית Kaspersky Lab מאיר זרקור על כנופיית סייבר ספציפית שמכילה חברים מאירופה, אוקראינה, רוסיה וסין, אשר הצליחה לגנוב בשנתיים האחרונות כ-1 מיליארד דולר מ-100 חברות כלכליות מרחבי העולם, כאשר פרצו ישירות לחשבונות הבנק שלהן.