אפליקציות השבוע

איך מעלים את המודעות לנגישות עבור בעלי מוגבלויות? כיצד חוסכים בזיכרון האחסון של המכשיר כשקבוצות הווטסאפ לא מפסיקות לשלוח תמונות? גם השבוע ריכזנו עבורכם אפליקציות שימושיות שכדאי להכיר: משחק המבוסס כולו על קולו של השחקן, אפליקציה לניקוי תמונות הווטסאפ, שנאגרו במכשיר, יישום קליל לעריכת וידאו מקצועית וגם כמה רקעים איכותיים עבור האייפון שלכם.

ידיים למעלה!

אפליקציה ישראלית חדשה, VocaBall שמה, נועדה להעלות את המודעות לנגישות עבור בעלי המגבלות הפיזיות השונות, במיוחד אלה המקשות על תפעול מסכי המגע. היא עושה זאת באמצעות משחק משעשע שמטרתו להכניס כמה כדורים באותו הצבע לתוך מבחנות. השליטה על הכדורים, ימינה ושמאלה, מתבצעת באמצעות קולו של השחקן. בכדי להסיט את הכדור ימינה תצטרכו להשמיע קול גבוה ועבור הזזת הכדור לשמאל תצטרכו להפיק קול נמוך.

גברים, נשים וילדים ימצאו עניין באפליקציה, שכן היא יודעת להבחין בקולותיהם השונים. ואל דאגה, גם הניווט בתפריטים של האפליקציה מבוסס על טונים שונים של הקול.

להורדה: iOS | אנדרואיד

https://youtu.be/nspt2noqFiY

מרוקנים את הזבל שבווטסאפ

מתי בפעם האחרונה הסתכלתם בגלריה שלכם ונחרדתם לגלות הררי תמונות וסרטוני זבל שנשלחו בווטסאפ? תלוי מה הגדרתם בהורדת הקבצים של ווטסאפ, אך ברוב המקרים נשמרות התמונות במכשיר ותופסות נפח זיכרון יקר. כיצד ממשיכים לשמור על התמונות החשובות ומוחקים את המיותרות בכמה שפחות טרחה?

Magic Cleaner for WhatsApp היא אפליקציה פרי פיתוח הודי שמסתמכת על אלגוריתם ניתוח תמונות. היא סורקת את כל התמונות שנשלחו אליכם באמצעות הווטסאפ ומחליטה אלו תמונות מיותרות ואלו חשובות. את התמונות שהוגדרו על ידה כ'תמונות זבל' מחלקת האפליקציה לכמה קטגוריות, והיא עושה זאת במנות של 500 תמונות לסריקה. על פי החלטתכם תוכלו למחוק את כל התמונות, או כל קטגוריה מסויימת או באופן ידני. כך גם לומדת האפליקציה מה חשוב עבורכם ומה פחות – זאת עבור הניתוחים הבאים.

אנחנו אמנם אגרני תמונות כפייתיים, כך שלא היה לנו קל לאפשר לה למחוק את כל הקבצים שמצאה. עם זאת נציין שלא מצאנו בתוצאות הניתוחים שלה תמונות קריטיות של בני משפחה, אלא לרוב חומרים ויראליים או צילומי מסך שבקלות ניתן להיפטר מהם.

להורדה: אנדרואיד
עורכים וידאו בקלות

גם אנחנו, אנשים שכותבים יום יום תוכן, מסכימים כי סרטוני הוידאו הם מלכי התוכן הבלתי מעורערים. באוסף של כמה פריימים ניתן להעביר לצופה את האינפורמציה באופן מיטבי, קצר ובעיקר חוויתי. עם זאת, במשך שנים היתה שמורה מלאכת יצירת הוידאו רק למומחים לדבר, ואילו באמצעות Quik כל אחד יכול ליצור סרטוני וידאו מקצועיים.

האפליקציה, שאגב שייכת לחברת GoPro, מאפשרת לערוך סרטוני וידאו בקלות. פשוט בוחרים במכשיר תמונות סטילס וקטעי וידאו שרוצים לכלול בסרטון. היא כבר תדע לנתח היכן הקטעים המעניינים בסרטון ותציג אותם בצורה ייחודית. ניתן להוסיף טקסט, פתיח, אפקטים, אימוג'ים משעשעים, פילטרים וגם קטעי סאונד. כל אלה ניתנים להתאמה ידנית מלאה, כמו גם האפשרות לשינוי מיקוד, חיתוך ועוד פונקציות רבות.

להורדה: iOS | אנדרואיד

הסתכלו, יש לי מסך רטינה!

בעלי מכשירי אפל ודאי שמעו לא פעם את המונח "תצוגת רטינה". זהו בעצם סימן מסחרי של אפל המבטא את התצוגה המשופרת של מסכי המכשירים המתקדמים של החברה. מבלי להיכנס לעומק, רק נסביר שבאפל מתחשבים לא רק בגודל המסך ובצפיפות הפיקסלים, אלא גם במרחק הממוצע של הצופה מן המסך כדי להציג עבורו את התצוגה האידאלית.

תמונות הרקע המעטות שמגיעות מובנות במכשירי אפל די איכותיות כדי להדגים את איכות תצוגת הרטינה. אך אם מאסתם בתמונות הדוגמה, ואם בתקופה הקרובה החלטתם להימנע משימוש בתמונות משפחתיות כרקע לסמלי האפליקציות – כדאי שתנסו את Beautiful Retina Wallpapers.

זוהי אפליקציה שכוללת תמונות רקע רבות ואיכותיות, כאלה שמדגימות היטב את יכולותיה של תצוגת הרטינה. זוהי אמנם אפליקציה חינמית ולכן היינו מוכנים לספוג כמה פרסומות, אך לטעמנו יש בה יותר מדי כאלה, דבר שקצת הרס לנו את חווית השימוש.

להורדה: iOS

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.