השבוע (ד') שיחררה אפל את העדכון השלישי למערכת ההפעלה OS X Lion הכוללת לראשונה בתולדותיה תמיכה מלאה בשפה העברית.

OS X הציגה עד עתה תמיכה חלקית בעברית ובעבר משתמשי המק זכו לתמיכה מלאה אך לא רשמית שהציגה יבואנית מוצרי אפל בישראל, חברת איידיגיטל, למערכת ההפעלה הקודמת. הפעם כבר מדובר בהטמעה מלאה של השפה שמגיעה מטעמה של אפל ותהיה מעתה זמינה לכלל משתמשי המק.

גיור שקט
ציפייה ארוכה במיוחד הגיעה אמש לסיומה ללא כל הודעה דרמטית מצידה של אפל. עדכון 10.7.3 של מערכת ההפעלה Lion ששוחרר אתמול כולל תמיכה מלאה בשפה העברית לצד עדכונים שגרתיים נוספים שהוסיפה אפל לטובת כלל לקוחותיה שנועדו לשמור על מערכת ההפעלה מעודכנת ומאובטחת ולהתמודד עם באגים שהתגלו לאורך החודשים האחרונים. כמו כן כולל העדכון הנוכחי גם רענון קל לדפדפן ספארי.

עברית איננה השפה היחידה שזכתה להטמעה בגרסתה המעודכנת של מערכת ההפעלה, מצטרפות אליה גם הקאטלונית, היוונית, הרומנית, הסלובקית, התאילנדית והאוקראינית שעד כה זכו גם הן לתמיכה חלקית בלבד במערכות ההפעלה הקודמות שהשיקה אפל.

על מנת לעדכן את מערכת ההפעלה, מתבקשים משתמשי OS X לגשת לאשף העדכון האוטומטי (לוגו החברה המופיע מצד שמאל ושם לבחור ב-Software Update). כדאי לזכור כי מומלץ לעבור את תהליך העדכון כשהמחשב מחובר לחשמל ולא מתבסס על הסוללה בלבד ולאחר גיבוי נתוני המערכת והקבצים. (או להוריד את העדכון באופן ידני מכאן).

קרא עוד:  מצטלמים לסטוריז? אלה האפליקציות שישדרגו לכם את התמונות

עדיין לא מושלם
התמיכה של מערכת ההפעלה של אפל בשפה העברית מעידה על מדיניות החברה שהחלה לנטוש את ההתמקדות בקהל האמריקני לטובת הקהל הבינלאומי כשהיא פוזלת לשווקים נוספים בעיקר לאור הפופולאריות של מוצריה השונים והנגישים יותר כמו האייפון והאייפד. עם זאת, תמיכה אמיתית בעברית תהפוך לרלוונטית רק כאשר חברות צד שלישי תחלנה להציג תמיכה בעברית במעבדי תמלילים כמו Word למשל, או אפילו iWork של אפל, ששתיהן עדיין לא עברו כל תהליך גיור בסביבת העבודה למק.

מערכת ההפעלה הנוכחית למק (OS X Lion) הושקה בחודש יולי האחרון תחת חנות האפליקציות של החברה וזכתה עד כה לשלושה עדכונים. העדכון הנוכחי זמין להורדה גם בגרסת קומבו הנחשבת למומלצת בשלב מתקדם זה. בעוד שעדכון הגרסה הניתן להורדה דרך אשף עדכון המערכת כולל טלאים שנועדו לשדרג את מערכת ההפעלה, עדכון הקומבו כולל את כלל העדכונים למערכת ההפעלה ונחשב ליציב יותר.

פורסם לראשונה באתר Newsgeek.co.il

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.