רבים מאיתנו התרגלו לשמוע על משקפי וידאו חדשים מדי פעם לפעם, ולבהות בחוסר הבנה בזוג ענקי של מסכי פלזמה על מקל שאמורים איכשהו לשבת לבן אדם מסכן על הראש. משקפי וידאו התקבעו בתור רעיון אולי מגניב, אבל לגמרי לא פרקטי וממש לא שווה את הטרחה.

אז עכשיו חברת לומוס הישראלית יצרה משקפי וידאו שנראים דווקא שמישים לגמרי. המשקפיים יוצרים תמונה שמדמה מסך 87" במרחק כשלושה מטרים מהצופה, ברזולוציה של 1280X720. התמונה מוקרנת על זוג עדשות שקופות לחלוטין, מה שאומר שניתן להקרין שכבת תצוגה וירטואלית "מעל" מה שרואים בעיניים. עד עכשיו כשמישהו אמר augmented reality הוא התכוון לתמונה קטנה בסמארטפון עם סימונים פה ושם, אבל עם משקפי וידאו שבאמת אפשר להשתמש בהם הטכניקה תהפוך להרבה יותר טבעית והרבה יותר חזקה.

לומוס הולכים להציג את המוצר שלהם בתערוכת CES הקרובה, אבל כרגע מתרכזים ביצירת שותפויות עם חברות טכנולוגיה גדולות, שישלבו את המשקפיים בקו המוצרים שלהן. כרגע אין לנו שמות, אבל אפשר לראות איך סמסונג, אפל, לוג'יטק, ושאר חברות שקשורות לתחום עשויות להתעניין במה שיש ללומוס להציע.

משקפי וידאו פרקטיים הם ללא ספק הישג טכנולוגי מרשים, אבל בסופו של דבר, הם עושים לחווית הצפייה את מה שאוזניות עשו לחוויית ההאזנה – הופכים אותה לאישית, מבוּדדת, ומבוֹדדת. אם זה טוב או רע – זאת כבר שאלה מתחום אחר לגמרי.

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.