המכשיר הכה מצופה של נוקיה עם מצלמת ה-41 מגה פיקסל עשה את דרכו בשנה שעברה לשוק, ולמרות גודלו וצורתו המעט מוזרה הוא עדיין נחשב לבין המכשירים בעל המצלמה הטובה ביותר. היום מתברר, כי מיקרוסופט תכננה לו גם מחליף דומה להפליא ועם מפרט משודרג לא פחות.

התמונות שעלו באתר מכירות סיני ונצפו על ידי משתמש Reddit מציגות מכשיר אב-טיפוס ראשון תחת ניהולה של של מיקרוסופט, וכרמז לכך ניתן לראות את החריטה על גב המכשיר עם השם Microsoft Mobile, חטיבת המכשירים של מיקרוסופט לצד שם הדגם RM-1052.

בתמונות המכשיר בצבע כסף בעל מראה מוכר לשאר מכשירי ה-Lumia ולפי הערכות זהו היה אמור להיות ממשיכו של ה-Lumia 1020. הוא כולל את אותה המצלמה עם העדשה הענקית וכפי הנראה עם חיישן משופר במעט אך פלאש ה-Xenon הוחלף בפלאש LED. המכשיר פועל על מערכת ההפעלה Windows Phone 8.1, זיכרון עבודה של 2 ג’יגה-בייט RAM ומסך בגודל 5 אינץ’ 1080p.

ב-The Verge מציינים כי המכשיר המסתורי היה אמור להציג יכולת חדשה של מחוות תנועה סטייל בקר ה-Kinect, כך הוא יאפשר שימוש ללא מגע בפועל. כל אלו כמובן רק ספקולציות, כך גם הערכות כי אכן מיקרוסופט וויתרה לבסוף על ממשיכו של ה-Lumia 1020.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.