בקצרה
עכבר המשחקים G MX518 Legendary הוא אחד העכברים הטובים שלוג'יטק השיקה. הוא משלב ישן עם חדש, מביא למעריצים הוותיקים את הנוסטלגיה שכל כך רצו וגם עם כמה טכנולוגיות חדשות ומודרניות
אהבנו
ביצועים טובים
עיצוב קלאסי
נוסטלגיה
לא אהבנו
גימור פשוט מבוסס פלסטיק
8.6
מחיר מומלץ

לא כל שחקן מחשב הוא גיימר, אבל מי שהיה לו ברשותו את העכבר MX518 של לוג’יטק (Logitech) באמצע העשור הקודם כנראה ענה להגדרה הזו. אחרי יותר מ-15 שנה החליטה החברה להשיק מחדש את מה שהיה לאחד מעכברי הגיימינג הפופולריים ביותר. הוא הגיע לשוק כמובן כדגם חדש ומשודרג שעונה לשם Logitech G MX518 Legendary. האם הוא מסוגל לעמוד בתחרות מול עכברים המודרניים?

מבחוץ זהה מבפנים שונה

כאמור, כמעט 15 שנים חלפו מאז הציגה לוג'יטק את MX518 ונדמה כי כמעט דבר שלא השתנה. כאשר שאוחזים בו לראשונה הוא מעניק את הרגשת הנוסטלגיה המצופה וזה לא מפתיע, שכן העיצוב נלקח ישירות מפעם: קווי מתאר קמורים מאוד, פרופיל גבוה ורחב, וכמובן עכבר שמתאים לימניים בלבד.

הגימור איכותי למרות שהוא מבוסס על הרבה פלסטיק. החלק העליוןמבריק בטקסטורה המשתנה בין צבע אפור מטאלי בחלק העליון ועד לשחור בחלק התחתון. במרכז ובאופן בולט נמצא לוגו ה-G העדכני של סדרות הגיימינג של לוג'יטק, ובדפנות מוצאים פלסטיק בסיסי ביותר. כלומר לא חיפוי גומי או סיליקון, אלא לוג'יטק ממש נצמדו למקור והחזירו את הפלסטיק המחוספס מעט. 

מערך הכפתורים של G MX518 Legendary מציע 8 כפתורים הניתנים לתכנות דרך היישום Logitech G Hub. זוג כפתורים ממוקם בדופן שמאל היכן שאצבע הבוהן נחה. כפתורים אלו משמשים לניווט אחורה/קדימה. בחלק העליון נמצאת הגלגלת שהיא בעצמה כפתור לחיץ, ומשני צידיה יש עוד שלושה כפתורים שכברירת מחדל מאפשרים לשלוט ברמת הדיוק של הסמן (DPI) – לקטין או להגדיל את רמת הדיוק וכן להחליף פרופיל שימוש. עם זאת, כמו כל שאר כפתורי העכבר, ניתן להגדיר אותם מחדש עם היישום. שני הכפתורים האחרונים הם הכפתורים המרכזיים – ימני ושמאלי. כפתורים אלו, בניגוד לעכברי גיימינג אחרים שהתנסינו בהם, מרגישים נוקשים ודורשים מעט יותר כוח לביצוע לחיצה.

העכבר הוא כמובן חוטי והוא מתחבר לחיבור USB סטנדרטי הנתמך בכל מערכות ההפעלה. הכבל דקיק ומחופה בפשטות בסיליקון. האחיזה נוחה למדי. כף היד עוטפת אותו בצורה מושלמת, כמו גם הבוהן שיושבת בדיוק בשקע שבדופן שמאל.

הוא שוקל 101 גרם, וזה משקל קל יחסית, והוא מחליק היטב על המשטח. הוא לא מציע תאורה צבעונית או תאורה בכלל, שכן בעבר זה לא היה מסוג הדברים שנדרשו להיכלל בעכבר גיימרים ולכן העיצוב הכללי של G MX518 Legendary הוא פשוט נהדר. מינימליסטי, בלי תוספות שלעיתים כל כך מיותרות.

ביצועים

בסופו של דבר G MX518 Legendary נדרש לעמוד בקצב הטכנולוגי של ימינו ולכן בפנים הוא שונה לחלוטין. במקום רמת דיוק מוגבלת של 1,600dpi, הוא מצויד בחיישן HERO המעודכן שמשמש את שאר עכברי המשחקים של לוג'יטק. חיישן זה מסוגל לספק רמת דיוק של עד 16,000dpi ו-400+ IPS, וזה אומר שהוא לא יאבד את העקיבה, ולא משנה באיזה מהירות מזיזים אותו על המשטח. מלבד זאת, בפנים יש גם שבב 32 ביט של ARM, המבטיח זמן תגובה של עד מאית שנייה בודדת. כל אלה מציבים את G MX518 Legendary בשורה אחת עם ביצועי העכברים כיום. זה אומר שבעת שבדקנו אותו עם Apex Legend או The Division הוא היה מדויק מאוד ולא קיבלנו תחושה של פספוס.

עם תוכנת G Hub אפשר לשנות מגוון הגדרות בעכבר: החל מקביעת פרופילים אישיים, התאמות לכפתורים, יצירת רצף פעולות ושמירה כמאקרו, לשנות את הרגישות, הדיוק ועוד. היא גם מציעה פרופילים מוכנים לשימוש עבור מגוון של משחקים ותוכנות כך שלא צריך לעבוד קשה.

השורה התחתונה

עכבר המשחקים G MX518 Legendary הוא אחד העכברים הטובים שלוג'יטק השיקה. הוא משלב ישן עם חדש, מביא למעריצים הוותיקים את הנוסטלגיה שכל כך רצו וגם עם כמה טכנולוגיות חדשות ומודרניות.

נכון אין לו תאורה צבעונית הכה אופיינית לעכברי הגיימינג של היום, והוא גדול ועבה, מגיע בגימור פלסטיק בסיסי ומתאים רק לימניים – אבל הוא מספק את הביצועים הנדרשים ממנו, נוח להפליא ומעלה זכרונות טובים. וגם המחיר לא ממש נורא: 299 שקלים.