לעיתים רחוקות מצליח ציוד הקפי לעורר עניין, ונראה כי ה-קראפט (Craft) של לוג'יטק (Logitech), מקלדת המיועדת ליוצרים ולמשתמשים מקצועיים, מצליחה להיות מוצר כזה שכן היא מצויידת בחוגה דיגיטלית בעלת משטח מגע המאפשרת לבצע מגוון של פעולות במהירות.

החוגה מאפשרת שימוש מגוון ושליטה במספר של הגדרות אלמנטים בתוך יישומים פופולריים ובראשם מוצרי אדובי (Adobe). כך לדוגמה ניתן להשתמש בחוגה זום מהיר ב-Photoshop, שינוי חשיפה ב-Lightroom, מעבר בין עמודות ב-Excel, לנוע בציר הזמן של Premiere ועוד. בנוסף, ישנה תמיכה גם בפעולות נוספות במערכת ההפעלה, בניהן מעבר בין יישומים או בין לשוניות בדפדפן, שליטה בעוצמת השמע ודפדוף קדימה ואחורה ברשימת השירים, כאשר אלו זמינות במערכות ההפעלה חלונות בגרסה 7 ומעלה ו-macOS בגרסה 10.11 ומעלה.

מעבר לחוגה, ה-Craft היא מקלדת אלחוטית בתצורת צ'יקליט, בדומה לאלו בהם מצויידים מחשבים ניידים, ובעלת תאורה אחורית שנדלקת רק כאשר הידיים נמצאות מעל למקשים. המקלדת מתחברת למחשב בתקן בלוטות' וניתן לחבר אותה לעד שלושה מחשבים ולעבור ביניהם בלחיצת כפתור. את המקלדת ניתן לשאת לכל מקום וניתן להטעין אותה או לחברה למחשב באמצעות חיבור USB Type-C.

Logitech Craft מוצעת כבר כעת באתר החברה, כאשר זו תגיע לחנויות באוקטובר ומחירה יעמוד על 199 דולרים, יקר ביחס למוצרים של החברה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.