רגע אחרי שנחשף כי ארגון מוזילה (Mozilla) עובד על דפדפן חדש לגמרי למכשירי אנדרואיד, משיק הארגון שתי אפליקציות חדשות תחת תכנית הניסויים (״Test Pilot״) שלו. הראשונה, Lockbox, היא אפליקציה לניהול סיסמאות המיועדת למכשירי iOS, וכוללת סנכרון וגיבוי אוטומטי. למשתמשים שכבר נעזרים בשירותי הענן של פיירפוקס, כל הסיסמאות השמורות יסונכרנו באופן אוטומטי לאפליקציה וניתן יהיה להשתמש בהן גם דרך דפדפן ספארי (Safari) של אפל.

האפליקציה השנייה, Notes, מיועדת דווקא למכשירי אנדרואיד, ומהווה אלטרנטיבה לאפליקציות ניהול משימות ורשימות כגון Google Keep או Evernote. לאחר התקנת האפליקציה, ניתן לשמור הערות ופתקים דרך הדפדפן, ואלו יסונכרנו לענן באופן אוטומטי ויוצגו בתוך מספר שניות גם באפליקציה. בפיירפוקס מבטיחים כי הפתקים נשמרים ברמת אבטחה וקידוד גבוהה במיוחד, וכמעט בלתי ניתנים לפריצה וגישה ללא אישור.

מאחר ושתי האפליקציות מוגדרות כאמור כניסיוניות, הן עלולות להיעלם בכל רגע – אם כי במידה ויצליחו לצבור עניין ופופולריות סביר להניח שנראה אותן משולבות בתוך הדפדפן ולא רק כאפליקציות נפרדות, או אולי בדפדפן ״פניקס״ החדש והמסתורי של הארגון. כמו כן, נדרשת הרשמה לחשבון פיירפוקס בכדי ליהנות ממלוא יכולותיהן.