בכנס המפתחים השנתי, ה-WWDC 2013 חשפה אפל את החידושים של ה-iOS 7 ומתברר כי אלו השינויים הגדולים ביותר שהציגה החברה מאז השקת המערכת לראשונה.

מראה חדש
– ל-iOS 7 יש גופן חדש, שנמצא על כל המערכת עצמה. הגופן החדש נראה רזה, נקי ועליו כבר קיבלנו רמז בשלטים של WWDC שהוצבו לפני כמה ימים בקמפוס של אפל. במקום 5 ברים של שחור ולבן באיזור הקליטה, כעת יופיעו נקודות שיציגו את עוצמת הקליטה בצבע לבן או אפור.

– גם המסך הנעילה השתנה לראשונה מאז 2007: ה-Slide to Unlock כעת הוא ע"י החלקה של האצבע על גבי המסך, כשישנם קיצורים ע"י משיכה למעלה/למטה למרכז ההתראות/Control Center בהתאמה.
– עיצוב האייקונים של אפל השתנה לעיצוב יותר שטחי, כמו שכבר ידענו לפני. אנחנו מעריכים שהאייקונים של האפליקציות האחרות יתעדכנו לשינוי החדש בהתאם.
– מרכז ההתראות השתנה גם הוא וכעת אין יותר רקע מחוספס למסך ההתראות. הבסיס עצמו לא השתנה, אך נוסף טאב חדש בשם "היום" שבו נוכל  לראות ימי הולדת של חברים, עדכונים מהלוח שנה, מניות ועוד מספר דברים. כמו כן ישנו מבט מהיר למה ללו"ז ביום שלמחרת.
– לכל האפליקציות יש רקע לבן מלבד המניות שלה יש רקע שחור, ומאפליקציית מזג אוויר שמראה לכם את מזג האוויר באנימציות כמו ב-Sense במיקום שבחרתם.
-המקלדת מעט יותר בהירה מאשר אפורה, עם שקיפות שמאפשרת לראות מה יש מאחורי המקלדת.

פיצ'רים חדשים

Control Center
– ה-Control Center הינו מסך נשלף מתחתית המכשיר מכמעט כל אפליקציה קיימת.
– נוכל לשנות בו את הבהירות, עוצמת שמע, להדליק ולכבות קישוריות, לשלוט במוזיקה, ועוד מספר רחב של שימושים.
– הצבעים של חלון זה משתנים בהתאם לצבעים של האפליקציה, כמו כן ישנו גם מצב שקיפות כמו שיש במקלדת, ככה שנוכל לראות מה קורה מתחת לחלון הקטן.

מולטיטאסקינג
כפי שהיה עד כה, בלחיצה כפולה על כפתור הבית ניתן להיכנס למסך ניהול המשימות אך הממשק עבר שדרוג וניתן לצפות בתצוגה חיה מהאפליקציות.

iOS 7

ספארי
כשהספארי נפתח הוא נכנס ישירות למצב מסך מלא, עם גלילה כלפי מטה כדי לגלות את שורת החיפוש העליונה.
– שדה החיפוש שופר להיות שדה חיפוש חכם אחיד, שמאפשר לגשת לכל אתרי האינטרנט המועדפים שלנו בלחיצה אחת.
– ממשק החלומות מגיע עם ממשק חדש לגמרי עם גלילה אנכית בקרוסלה. "גרירה" של אחת הכרטיסיות למעשה תסגור את החלון.

AirDrop
פיצ’ר חדש שנוסף בגרסה זו המאפשר לשתף קבצים בלחיצת כפתור בין מכשירים ללא שימוש ב-NFC. התוספת הקיימת כבר במערכת השולחנית – AirDrop, תאפשר לשתף תמונות, אנשי קשר, פתקים ועוד דרך חיבור ישיר בין מכשירים בתקשורת WiFi או Bluetooth. ה-AirDrop יושק רק במכשירים האחרונים: iPhone 5, הטאבלט iPad דור 4, ה-iPad Mini ו-iPod Touch דור 5.

תמונות ומצלמה
– 
אפליקציית המצלמה תומכת כעת בסוויפ למעבר בין מצבי הצילום השונים כמו מצב פנורמה, HDR ועוד, כך שניתן לצלם בזריזות תמונות מבלי הצורך להתעסק בהגדרות שונות.
– טרנד הפילטרים מגיע גם לאפליקציית הצילום: מעתה ניתן להחיל פילטרים על תמונות שצולמו ולהפוך את התמונות למקצועיות ומעניינות יותר ללא צורך בשימוש באינסטגרם או אפליקציות אחרות.
– ניתן לחפש כעת תמונות בגלריה על פי תאריך או לפי מיקום הצילום.
– משתמשים יכולים לשתף תמונות באמצעות ה-AirDrop או ה-iCloud.

המקלדת השקופה-למחצה
המקלדת השקופה-למחצה

סירי
– לסירי יש קול חדש, זה נשמע כמעט כמו הקול הקודם אך כעת גם נוכל לבחור בין הקול שנרצה, זכר או נקבה. לא כל השפות תומכות באופציה זו, כשהאפשרות הזו תגיע ליותר שפות "עם הזמן".
– הממשק של סירי גם השתנה, עם גל סאונד שמופיע בתחתית המסך כשמדברים.
– סירי גם אוחדה עם ההגדרות, כשהיא יכולה להדליק ולכבות את הבלוטוס, לשנות את הבהירות, ועוד.
– אפל איחדה את סירי ביחד עם מנוע החיפוש Bing, טוויטר שמאפשר לה להציג את הציוצים האחרונים. גם ויקיפדיה אוחדה עם הממשק החדש של סירי.
– אופציה חדשה: iOS in the Car. אפל מנצלת את השילוב הקיים המגיע מובנה במכשיר עם 95% מהמכוניות החדשות היום, ולוקחת את זה צעד אחד קדימה. כאשר יחובר המכשיר למכונית יוצר ממשק מותאם לגישה מהירה לניווט, האזנה למוזיקה, חיוג ועוד.

App Store
– כעת נוכל לחפש אפליקציות ע"פ המיקום הנוכחי שלנו.
– ה-App Store כעת מעדכן את האפליקציות באופן אוטומטי.

iTunes Radio
התוספת האחרונה לשירות המוזיקה של אפל, ה-iTunes Radio, שירות סטרימנג מוזיקה ללא הפסקה המספק למשתמש מוזיקה מותאמת לפי סגנון אהוב או לפי המלצות של אמנים ושירים בהתאם למשתמש. האפשרות החדשה מאפשרת למעשה לגשת לכלל קטלוג השירים העצום של ה-iTunes עם לא פחות מ-26 מיליון שירים שבקטלוג האפשרויות להאזנה הן אינסופיות.

iOS 7 Mail Weather Messages

– ניתן לצפות ברשימה המלאה של שירים בכל תחנה על ידי לחיצה על ההיסטוריה, עם כפתורי רכישה ותצוגה בנויים שישלחו את המשתמש ישירות ל-iTunes Store.
– ניתן להתאים אישית כל תחנה על ידי לחיצה על כוכבים כדי ללמד את המערכת שהמשתמש רוצה יותר מזאנ'ר זה של מוסיקה.
– מנויי iTunes Match יהנו מהרדיו ללא פרסומות.

Activation Lock
– מנגנון חדש שנוסף ב-iOS 7 מאפשר למנוע מצב שבו המכשיר נגנב והגנב מנסה לבטל את מנגנון האיתור “Find My iPhone”ץ במקרה שכזה, הגנב לא יוכל להשתמש במכשיר יותר ללא סיסמת ה-iCloud של המשתמש והמכשיר יהיה לא שמיש. המשתמש אף יוכל לחסום הודעות ושיחות מרחוק אם ירצה.

iOS 7 תגיע בסתיו הקרוב לכל המכשירים הנ"ל: אייפון 4, 4S ו-5. אייפד 2, 3, 4 ומיני, ואייפד טאץ' דור 5. גרסת הבטא של iOS 7 לאייפון למפתחים תגיע כבר היום למשתמשים בעלי חשבון מפתח, כשגרסת האייפד תגיע בשבועות הקרובים.

וידאו: כל החידושים ב-iOS 7