lightkey

חוויית ההקלדה במכשירים הסלולריים השתפרה לאין שיעור בשנים האחרונות בזכות מקלדות המסוגלות לחזות מילים באופן אוטומטי בהתאם לאופי ההקלדה האישי שלנו. אם לימוד המכונה הזה עובד כל כך טוב במכשירים הניידים, מדוע לא להביא את יכולת חיזוי המילים גם לעולם המחשבים? זה בדיוק מה שעושה תוכנת LightKey הישראלית אשר מספקת פתרון קל, מהיר וחינמי לחיזוי מילים גם ב-Windows.

בלי להוריד את הידיים מהמקלדת

בניגוד לטלפונים, לרוב המחשבים אין מסך מגע. מכיוון שכלך ממשק המשתמש חייב להיות שונה. את ההצעות למילים, מציגה LightKey בזמן ההקלדה כהשלמה של המילה בטקסט בצבע אפור. לדוגמה, אם מקלידים 'ממשק משתמש', LightKey תחל להציע מילים מותאמות כבר מהרגע שמקישים על מקשי האותיות הראשונות והיא אף תנסה להציע את המילה הבאה בתור בהתאם לאלגוריתם שלומד את המשתמש תוך כדי עבודה.

כדי לבחור בהשלמת המילה המוצגת, יש ללחוץ במקלדת על Tab והיא תושלם אוטומטית. כך, עבור מי שמקליד באופן עיוור ומסתכל בעיקר על המסך, ההקלדה בדרך זו היא קלילה ומהירה מאוד. ניתן גם לעבור בין הטיות שונות על ידי לחיצה על Ctrl יחד עם חץ ימינה או שמאלה – לדוגמה: קונה, קונים, קונות וכדומה – וכן לעבור בין ההצעות בלחיצה על כפתור Ctrl וחצים למעלה או למטה, אם כי בדרך זו רצף ההקלדה אטי יותר.

lightkey

LightKey תומכת ב-50 שפות שונות כולל כמובן עברית ואנגלית, כאשר בדומה לכל אלגוריתם חיזוי אחר, היא משתפרת ככל שהשימוש בה גדל. "השפה העברית מורכבת יותר מאשר השפה האנגלית", אמר לנו גיא כתבי, מנכ"ל החברה והמפתח הראשי. "לאותה מילה באנגלית ייתכן כמה וכמה תרגומים בעברית, לכן הקושי בחיזוי הוא גדול עוד יותר, אבל ככל שמשתמשים בה, כך היא לומדת אותנו ותציע את המילים בהתאם".

קרא עוד:  סקירה: Logitech G502 Lightspeed - עכבר אלחוטי שמספק את החוויה הרצויה

מנגנון החיזוי עובד על פי אופי ההקלדה האישי של כל משתמש מסביר כתבי. "האלגוריתם של LightKey משתמש בסטטיסטיקות פנימיות ובוחן את המילים בכל הקלדה מחדש. באמצעות דירוג מילים ובדיקתן אל מול המאגר המקומי שהתוכנה בנתה לעצמה, היא יודעת להעריך מהי המילה הבאה." הוא אמר. מלבד זאת, LightKey מאפשרת לסרוק את הודעות הדואר האלקטרוני האחרונות כמו גם את המסמכים האחרונים שנכתבו, וכך לייעל עוד יותר את תהליך החיזוי. כן ציין כי התהליך מתבצע ברקע ואינו משפיע על עבודת המחשב, והתוכנה מסוגלת לפעול במחשבים ישנים.

וידאו: LightKey בפעולה

Office תחילה

התקנו את LightKey במחשב מבוסס Windows 10, אך היא תואמת ל-Windows 7 ומעלה. בשלב הראשון, היא מסוגלת לפעול עם חבילת ה-Office (אופיס) של מיקרוסופט, החל מגרסה 2010 ומעלה, כולל Outlook, Word ו-PowerPoint. מי שאין ברשותו את אחת מתוכנות שמרכיבה את Office יכול להשתמש בכתבן המובנה שמגיע ב-LightKey.

לאחר תהליך ההתקנה הראשוני, יש לבחור את תחומי השימוש, כלומר האם מרבים לכתוב על עולם ההשכלה, הטכנולוגיה, רשתות חברתיות ועוד. המטרה היא לתת ל-LightKey 'קצה חוט' עמו תוכל להתחיל להציע הצעות לחיזוי מילים. משלב זה, כל שנותר הוא לבחור את התוכנות בהן רוצים ש-LightKey תפעל וזה הכל. ניתן גם להגדיר את רגישות החיזוי או להגביל את הזיכרון בה היא משתמשת.

ומה לגבי שמירה על הפרטיות? "LightKey אינה שולחת נתונים אישיים לענן כלל ובסיס הנתונים נשאר שמור מקומית במחשב של המשתמש. הדבר היחיד הוא איסוף נתונים סטטיסטיים לגבי אופי השימוש כדי לשפר ולייעל, אולם גם את זה ניתן לבטל באפשרויות התוכנה", אמר כתבי. בעתיד אמורה התוכנה גם לתמוך גם בהקלדה בתוך הדפדפן וכן תאפשר גיבוי מקומי של בסיס הנתונים של המשתמש.

קרא עוד:  סוני השיקה את אוזניות נטולות חוטים האיכותיות ביותר בשוק

בינתיים LightKey מופצת להורדה בחינם ישירות דרך אתר החברה. הקלדה מהנה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.