האם LG עובדת על שירות תשלומים מתחרה? אתר החדשות הקוריאני ETNews מדווח כי החברה הדרום קוריאנית הגישה לאחרונה פטנט על משהו שנקרא “LG G Pay" ו-“G Pay”, אשר אמור לראות אור בשוק המקומי שלה בדרום קוריאה – אבל גם במערב.

מדובר בצעד מפתיע יחסית, שכן LG אמנם היא אחת היריבות הגדולות של סמסונג, אבל לפחות בתחום האנדרואיד היא נהנית לאחרונה משיתוף פעולה פורה עם חברת גוגל (Google) – החברה כאמור מייצרת עבורה את מכשיר ה-Nexus 5X, ושעוניה החכמים שמבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד נחשבים לפופולרים והמוצלחים ביותר בשוק. האם היא באמת מתכוונת ללכת ראש בראש מול שירות ה-Android Pay?

גורמים מעריכים כי בשלב הראשון התשובה היא לא. העובדה שהחברה הגישה פנטנטים רק אומרת שהיא מכסה את עצמה, וכי כוונתה האמיתית היא למעשה להשיק את השירות רק באופן נקודתי בדרום בקוריאה, ולהשאיר את המערב לגוגל, סמסונג ואפל. בהתחשב בעובדה שמכשיר ה-V10 שהשיקה לאחרונה היא היחיד מתוצרתה שמכיל חיישן טביעת אצבע, היא לא באמת יכולה להרשות לעצמה להשיק שירות לקהל כזה מצומצם של לקוחות.

החברה סירבה כרגע להגיב על השמועות, וטענה כי תכריז על כך בזמן המתאים. יחד עם זאת, אם היא אכן מתכננת לפלוש למערב, גורמים מעריכים שהיא תבדיל את עצמה בכך שתציע אפשרויות תשלום רבות ומגוונות יותר מאשר המתחרות.