כפי שכבר כתבנו, LG מיהרה להכריז עוד לפני פתיחת MWC 2018 על V30s ThinQ, דגם משודרג של V30 עם שימוש נרחב בבינה מלאכותית. אבל מה זה בדיוק אומר בפועל בינה מלאכותית, איך ThinQ באה לידי ביטוי במכשיר, ונזכיר שללא שימוש בשבב ייעודי?

בעיקר במצלמה, ובעיקר AI CAM, האלגוריתם שאמור לשנות משנה את מצב הצילום בהתאם לאובייקט המצולם ולבטל את הצורך בבחירץ מצב באופן ידני. בפועל, בבדיקה שלנו אל מול צלחת עוגיות, המצלמה זיהתה זאת מיד ושינתה את מצב הצילום לסצנת אוכל. באותו האופן בדקנו את אלגוריתם הזיהוי מול נוף עירוני  – קבוצת בניינים – וכן מול זר פרחים, שאותם המצלמה זיהתה בקלות ושינתה את מצב הצילום למקרו.

פונקציית המצלמה החכמה הנוספת היא QLens, והיא אמורה להקל על החיפוש לפי תמונות – לבצע חיפוש תמונות דומות ב-Pinterest או לחפש מוצר ישירות באמזון (Amazon), הן שתי דוגמאות טובות. בדקנו זאת בצילום רצועת ספורט ומצאנו תמונות דומות בתפריט נגלל וכמעט אינסופי. לעומת זאת, בחיפוש מוצר דומה באמזון המערכת התקשתה לזהות את הדגם המדויק, אך כן הציעה מוצרים דומים. נראה שהרצון של LG שנסתובב עם המכשיר ונוכל לרכוש כל מוצר שנצלם עדיין לא מיושם כמו שצריך, אך בחברה מבטיחים כי המנגנון מסוגל ללמוד ולהשתפר.

כמו כן ThinQ אמורה, יחד עם Google Assistant, לאפשר ביצוע פקודות קוליות בפעולות הקשורות למכשיר כדוגמת צילום, חיוג לאיש קשר ושליחת הודעות לצד חיפוש ברשת או כל פעולה אחרת שניתן לעשות בעזרת המסייעת של גוגל.

קרא עוד:  מיקרוסופט תאפשר הזדהות ללא סיסמאות ב-Windows 10

V30s ThinQ אמור חהגיע לעולם הרחב בתחילת מאי הקרוב. יהיה מעניין לראות אם מעבר למצלמה הבינה המלאכותית באמת תבוא לידי ביטוי, במיוחד בעברית.

וידאו: זהו ה-V30S החדש