יצרניות הסלולר הגדולות מנסות להמשיך להתפשט גם במדינות שאינן נמצאות בחזית הטכנולוגיה, והפעם הגיע תורה של LG. החברה הקוריאנית חשפה את LG Ray: פאבלט חלש יחסית המיועד בעיקר למדינות באמריקה הלטינית ובחבר המדינות, שאינן מחוברות לרשתות הדור הרביעי ולא ממש מתלהבות ממכשירי הדגל היקרים.

LG Ray מגיע עם מסך בגודל 5.5 אינץ', ברזולוציה של 720X1280 פיקסלים (צפיפות פיקסלים לא מרשימה במיוחד של 267 פיקסלים). ב-LG לא חושפים איזה מעבד יפעיל את המכשיר, אך כן ידוע שיהיה מדובר במעבד עם שמונה ליבות, וללא תמיכה ברשתות LTE. המצלמה האחורית תגיע ברזולוציה של 13 מגה פיקסל, וגם המצלמה הקדמית מצליחה להרשים עם חיישן של 8 מגהפיקסל. המכשיר יכלול גם 1gb זיכרון RAM, ונפח אחסון פנימי של 16 גיגה-בייט, אותו יהיה ניתן להרחיב באמצעות כרטיסי זיכרון. מערכת ההפעלה שתפעיל את המכשיר תהיה Android Lillipop עם ממשק ההפעלה המוכר של LG.

ב-LG מנסים להקנות למכשיר מראה יוקרתי יחסית, ומשווקים אותו כמכשיר דק ומטאלי. הוא לא באמת דק יחסית למכשירי דגל (9.8 מילימטר) ונראה שהוא גם לא באמת עשוי ממתכת אלא מתחליף פלסטיק, אבל אולי יחסית למתחרים בשווקים האלה ורמת המחיר שתעמוד סביב כ-200 דולר, מדובר באלטרנטיבה נאה.

בשלב זה לא ידוע מתי, אם בכלל, LG תשחרר את המכשיר בשווקי המערב.

-פרסומת-
תסריטאי, כתב טכנולוגיה, בלוג, גיימר. כתב בעבר ב-ynet, וואלה!, מאקו, ידיעות אחרונות, מעריב ועוד. כיום חוקר תרבות דיגיטלי ומשחקים דיגיטליים במכון כהן שבאוניברסיטת תל-אביב.