היצרנית LG רשמה לאחרונה פטנט בארה״ב על מערך מצלמות המיועד למכשירי טלפון חכם, המורכב מ-16 עדשות מצלמה נפרדות. לכל אחת מהמצלמות הללו תכונות מעט שונות, כגון הבדלים ברוחב העדשה, בעומק התצלומים וברזולוציה שלהם, אולם ברגע שבו המשתמש מפעיל את המצלמה – כל העדשות מצלמות ביחד ומעבירות את התוצאה באופן מיידי לאפליקציית התמונות המותקנת במכשיר.

ב-LG לא מסתפקים בתיאור טכני של ההמצאה, אלא גם מציעים יתרונות לשימוש במספר כה גדול של עדשות המצלמות במקביל: מאחר וכל אחד מ-16 התצלומים יהיה מעט שונה, מוזמן המשתמש לבחור את המוצלח ביותר – או להיעזר באינטליגנציה מלאכותית שתבצע בחירה זו במקומו. כך ייחסך הצורך לצלם את אותו האובייקט מספר פעמים, או לערוך את התצלום מאוחר יותר. בנוסף, ניתן יהיה לשפר באופן דרמטי את אפקט צילומי הפורטרט, המטשטש את הרקע באופן מלאכותי. אפליקציית התמונות תוכל אף לחבר מספר צילומים שנעשו באמצעות עדשות נפרדות, תוך שחיבור זה שקוף לחלוטין בעיני המשתמש.

באשר לצילומי סלפי, מציעה LG למקם מראה קטנה בצידו האחורי של המכשיר, על מנת שניתן יהיה לנצל את מערך העדשות הייחודי גם לצורך פורטרטים עצמיים. כמובן שעצם רישום הפטנט איננו מחייב את LG לייצר מכשיר בעל 16 עדשות מצלמה – וכלל לא בטוח שהחומרה הקיימת היום במכשירי טלפון חכם תוכל להתמודד עם עיבוד של כמות תצלומים גדולה כל כך – אך בעתיד הרחוק יותר ייתכן בהחלט שפתרונות מסוג זה עוד יגיעו למכשירי הדגל הפופולריים.

קרא עוד:  דיווח: סמסונג תחל לייצר בסין - כדי להתחרות בוואווי ושאומי