אחד המכשירים המעניינים השנה בתערוכה MWC 2011 הוא ה-LG Optimus 3D P920, המכשיר הראשון המביא את טכנולוגית התלת מימד לסלולרי שלנו. למכשיר מעבד TI OMAP4 כפול ליבה 1GHz המאפשר לו את טכנולוגית ה-3D זאת יחד עם זיכרון Dual channel 512MB וכמובן זוג חיישיני 5 מגה פיקסל לצילום וידאו HD 720 ב-3D או 1080p ב-2D.

3D בלחיצת כפתור

3D בלחיצת כפתור
בצידו הימני של המכשיר תמצאו כפתור קטן עם הכיתוב “3D”. לחיצה עליו תכניס אתכם לממשק ייעודי ובו כל הדרוש לכם לתכני תלת מימד, ורק משם תוכלו להעביר את התצוגה לתלת מימדית. לאחר שתלחצו יוצג לנו ממשק כקובייה מסתובב שגם היא, איך לא, מוצגת בתלת מימד. תוכלו לעבור לגלריית התמונות, לגשת ל-Youtube 3D וכמובן – תוכלו לצלם וידאו בתלת מימד. את הוידאו שצילמתם, תוכלו להציג על מסך המכשיר ללא צורך במשקפיים, אם כי בשל מגבלת זווית הראייה, רק אדם אחד יוכל להבחין בתלת מימד בצורה ברורה.

מסך המכשיר גדול (4.3 אינצ’) וחד (480×800), וכולל זיכרון פנימי של 8GB עם אפשרות הרחבה בכרטיס microSD. הוא תומך בניגון קבצי DivX/XviD/H.264 ובעל יציאת HDMI להצגת התכנים על מסך חיצוני. מערכת האנדרואיד הרצה עליו בעת הבדיקה היא 2.2, כשב-LG מבטיחים כי היא תשודרג בהמשך ל-2.3, והעיכוב נבע בשל ממשק המותאם אישית של LG למכשיר.

מי צריך 3D?
בבדיקתנו, המכשיר פעל חלק וממשק התלת מימד נוח ושימושי, במיוחד שהשכילו ב-LG לרכז הכל תחת קורת גג אחת. בעת המעבר לתלת מימד, תחושו מעט מוזר וקשה היה לנו בתחילה להתרגל לצורת התצוגה, אך להפתעתו הכל עבד ואכן המכשיר מציג תלת מימד בצורה חלקה וברורה. שיחקנו במשחק וצפינו בסרטון וידאו, שאכן מוסיפים לחוויה משהו ייחודי, אבל קשה שלא לראות בזה כגימיק חביב שיכול להימאס עלינו לאחר מספר שימושים.

קרא עוד:  פרויקט GEM המיוחד של אסנצ'אל נכשל, והחברה נסגרת

המכשיר צפוי להגיע בחודש מאי השנה לאירופה תחילה וייתכן כי לאחר מכן גם לארה”ב. בוידאו המוצג בהמשך קשה יהיה לראות את אפקט התלת מימד, אך האמינו לנו שראינו זאת.

דיווחים שוטפים מתערוכת הסלולר הגדולה בעולם תמצאו כאן ובעמוד הפייסבוק של האתר.

הכותב היה אורח של חברת יורוקם, נציגת נוקיה בישראל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.