כפי שהבטיחה, LG חשפה היום את מסך עם פאנל ה-OLED הגדול בעולם בגודל 55 אינצ’ המיועד לטלוויזיות HD. המסך תומך עד 1:100,000 ניגודיות כך שהצבע השחור, בניגוד לפלאזמה ו-LCD יהיה שחור מלא ומסוגל להפיק יותר צבעים מאשר מסכים מהדור הנוכחי וגם זמן התגובה צפוי להיות מהיר בהרבה, עד פי 1000 מהטכנולוגיה כיום. עוביה של הטלוויזיה יעמוד על 5 מ”מ בלבד, לשם השוואה, עוביו של מכשיר המוטורולה רייזר עומד על 7.1 מ"מ כך שהטלוויזיה דקה יותר מכל סמארטפון אחר וגם תהיה קלה יותר מטלוויזיות LCD.

כפי שהיה לפני מספר שנים עם מסכי ה-LCD, ב-LG אומרים כי תהליך הייצור של הטלוויזיה לא היה פשוט ונתקלו בבעיות ייצור רבות שגרמו למוצר הסופי להיות פגום ולא מוכן לייצור: “למרות שטכנולוגית ה-OLED הייתה העתיד של מסכי הטלוויזיה, הטכנולוגיה הייתה מוגבלת למסכים קטנים לצד עלויות גבוהות, עד היום. פאנל ה-LG בגודל 55 מבוסס OLED התגבר על מכשולים אלה,” אמרו ב-LG.

טכנולוגית ה-OLED (ר”ת organic light-emitting diode) אשר מיועדת להחליף את מסכי ה-LCD, מספקת איכות תמונה גבוהה במיוחד כאשר כל פיקסל במסך היא דיודה הפולטת אור בפני עצמה ובכך מספקת רמת ניגודיות הגבוהה ביותר. בהשוואה למסכים כיום, הדיודה ניתנת לכיבוי בזמן שאינה בשימוש, כך ניתן להגיע לצבע שחור מלא זאת בהשוואה לטלוויזיות LCD שם השחור הוא עם תאורה אחורית הגורמת להציג גוון אפור. מסכי ה-OLED דקים מאוד ומעוצבים להפליא בזכות כך שאינם דורשים תאורה אחורית כמו במסכים הסטנדרטיים וצריכת החשמל שלהם נמוכה מאוד. הטכנולוגיה נמצאת איתנו בעיקר במכשירים סלולריים (כדוגמת GS2) ונגני מדיה, ובקרוב גם על הטלוויזיות של היצרניות המובילות.

החשיפה המלאה מבטיחים ב-LG, תתרחש ב-CES 2012 בחודש הבא והערכות כי היא תושק באמצע השנה. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.