רגע לפני פתיחת תערוכת הסלולר העולמית בשבוע הבא בברצלונה הכריזה LG על שני מכשירים חדשים לשוק הבינוני ואף למוה מכך. מדובר בגרסאות מעודכנות ל-2018 של שני דגמי הבסיס K8 ו-K10, שהושקו ב-2016, שזוכים למפרט משודרג במקצת ושינויי עיצוב עדינים.

ה-K10, הפחות חלש בין השניים יגיע עם מצלמת 13 מגה-פיקסל מאחור עם מיקוד אוטומטי מתקדם ומהיר. בנוסף, ניתן יהיה להפעיל את המצלמה באמצעות כפתור ההפעלה של המכשיר בו משולב גם חיישן טביעות אצבע.

המסך, בגודל 5.3 אינץ' וברזולוציה של 1280X720, לא מאמץ את המראה המודרני ונטול המסגרת של מכשירים יקרים יותר, וגם מערכת ההפעלה נותרה Android 7.1.2 שתחגוג בקרוב את יום הולדתה השני. את הביצועים יספק מעבד 1.5 ג׳יגה-הרץ בעל שמונה ליבות, כנראה מתוצרת מדיה-טק (MediaTek) לצד 2 או 3 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-16 או 32 גיגה-בייט לאחסון קבצים. המחיר יהיה כנראה כ-100 דולרים בלבד.

ב-K8 המחודש עדשה אחורית באיכות 8 מגה-פיקסל בלבד, אך ב-LG מקווים כי בזכות תכונות המובנות באפליקציית הצילום עצמה, כגון צילום אוטומטי בעת חיוך או תנועה ותמיכה בצילום HDR ומצב תאורה נמוכה, יספק המכשיר תוצאות סבירות. גם כאן מערכת ההפעלה היא גרסת 7.1.2 המיושנת של אנדרואיד, לצד מעבד 1.3 ג׳יגה-הרץ בעל ארבע ליבות, 2 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-16 גיגה-בייט זיכרון אחסון קבצים. מסך ה-LCD הוא בגודל 5 אינץ׳. המחיר צפוי לעמוד על עשרות דולרים בודדים.

קרא עוד:  מהדורת המפתחים הראשונה ל-Android 11 יצאה לדרך

שני המכשירים יוצגו במהלך תערוכת MWC 2018, ויגיעו לשווקים בכל העולם, כולל אירופה והמזרח התיכון, בטווח של השבועות הקרובים.